Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Mandat za gałęzie

Data publikacji: 23 lutego 2019 r. 07:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:33
Mandat za gałęzie
 

Wielu szczecinian wzięło się za porządki w przydomowych ogródkach. Nie wszyscy jednak robią je zgodnie z prawem. Strażnicy miejscy przypominają, co należy robić z odpadami "zielonymi", by nie narazić się na mandat.

– Strażnicy miejscy z Oddziału Północ otrzymali zawiadomienie, iż na "betonówce" w okolicach ulicy Ostoi-Zagórskiego ktoś z samochodu wyrzuca odpady - mówi st.insp. Joanna Wojtach, rzecznik Straży Miejskiej w Szczecinie. - Funkcjonariusze natychmiast się tam udali. W najlepsze trwał tam wyładunek przyciętych gałęzi, przywiezionych – w mniemaniu sprawcy - w ustronne miejsce. Taki sposób pozbywania się odpadów tzw. zielonych (organicznych) jest wykroczeniem. Bez zbędnych dyskusji mężczyzna przyznał się do winy.

Za ten czyn strażnicy nałożyli na niego mandat karny i zobowiązali do uprzątnięcia przywiezionych gałęzi. 

Straż Miejska przypomina zasady postępowania z odpadami organicznymi, np. liśćmi czy gałęziami:

* Nie wolno ich spalać.

* Odpady zielone powinny być zagospodarowane zgodnie z przepisami, czyli kompostowane albo oddane do ekoportu (www.ekomapa.szczecin.pl)

* Nieodpłatnie, w ramach podpisanych umów na wywóz śmieci, można składować odpady organiczne w brązowych pojemnikach (zaopatrzyć się w nie można we własnym zakresie).

(isz)

Fot. SM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Magdalena
2019-02-24 13:24:40
Do tego samego oddziału Straży Miejskiej dzwoniłam w sprawie wyrzucania odpadów na Szosie Polskiej i usłyszałam ,że jak na miejską działkę to można.
Balbina
2019-02-23 21:49:00
Po co spalać trzeba dać zarobić ekoportowi i firmie co sprzedaje chemie dla rolnictwa nawozy i srodki ochrony roślin od taki Roundap - ludzie go jedzą a szkodniki tego nie tykają to tak genialne jak radzieckie programy badawcze w krzyżowaniu człowieka z małpą by stworzyć nową jakość żołnierzy niosących Światową Rewolucję a skończyło się na onucach i samogonie...i "rozpoznaniu walką" był również projekt Ubermensch nazistów...
1981
2019-02-23 19:07:15
Powstały ekoporty więc trzeba im zapewnić surowiec.Lobbyści tego biznesu wymogli takie przepisy które przytoczył autor.jedni robią biznes a inni płacą. Wszystko podobno dla ratowania ludzkości.
zabawna ta straż m.
2019-02-23 15:34:45
od przyciętych gałęzi jeszcze nikt nie umarł, ale jak auto stoi porzucone z wyciekami oleju to ho-ho trzeba czekać pół roku aż sprzątną.
Lewacka bezmyślność
2019-02-23 14:50:23
Spalanie odpadów w ogrodach, to 100% naturalna metoda utylizacji i to wraz z zimującymi na nich formami przetrwalnikowymi szkodników i chorób, więc o co chodzi z tym zakazem palenia? Czy można jeszcze w Polsce rozpalić ognisko w celu upieczenia w nim ziemniaków? Czy tego również wyznawcy lewackiej religii 'ocipienia' klimatu i 'smoku' wam i waszym dzieciom już zabronili?
beee
2019-02-23 10:57:24
Być może niektórzy pamiętają serial pt. "Kapitan Sowa na tropie". Dramaturgia i sposób narracji zastosowana w powyższym tekście jako żywo przypomina scenariusze tamtych odcinków. Ranga opisanego sukcesu SM podobna do sukcesów, jakie odnosił dzielny kapitan Milicji Obywatelskiej
krzych
2019-02-23 10:02:16
Szkoda że ta banda leni nie udaje się "natychmiast" na miejsce jak trzeba odholować auto zastawiające wyjazd z podwórka w centrum.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA