piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Mandat za gałęzie

Mandat za gałęzie

Mandat za gałęzie
Data publikacji: 2019-02-23 07:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:33
Wywietleń: 2686 376604

Wielu szczecinian wzięło się za porządki w przydomowych ogródkach. Nie wszyscy jednak robią je zgodnie z prawem. Strażnicy miejscy przypominają, co należy robić z odpadami "zielonymi", by nie narazić się na mandat.

– Strażnicy miejscy z Oddziału Północ otrzymali zawiadomienie, iż na "betonówce" w okolicach ulicy Ostoi-Zagórskiego ktoś z samochodu wyrzuca odpady - mówi st.insp. Joanna Wojtach, rzecznik Straży Miejskiej w Szczecinie. - Funkcjonariusze natychmiast się tam udali. W najlepsze trwał tam wyładunek przyciętych gałęzi, przywiezionych – w mniemaniu sprawcy - w ustronne miejsce. Taki sposób pozbywania się odpadów tzw. zielonych (organicznych) jest wykroczeniem. Bez zbędnych dyskusji mężczyzna przyznał się do winy.

Za ten czyn strażnicy nałożyli na niego mandat karny i zobowiązali do uprzątnięcia przywiezionych gałęzi. 

Straż Miejska przypomina zasady postępowania z odpadami organicznymi, np. liśćmi czy gałęziami:

* Nie wolno ich spalać.

* Odpady zielone powinny być zagospodarowane zgodnie z przepisami, czyli kompostowane albo oddane do ekoportu (www.ekomapa.szczecin.pl)

* Nieodpłatnie, w ramach podpisanych umów na wywóz śmieci, można składować odpady organiczne w brązowych pojemnikach (zaopatrzyć się w nie można we własnym zakresie).

(isz)

Fot. SM

Komentarze

Magdalena
Do tego samego oddziału Straży Miejskiej dzwoniłam w sprawie wyrzucania odpadów na Szosie Polskiej i usłyszałam ,że jak na miejską działkę to można.
2019-02-24 13:24:40
Balbina
Po co spalać trzeba dać zarobić ekoportowi i firmie co sprzedaje chemie dla rolnictwa nawozy i srodki ochrony roślin od taki Roundap - ludzie go jedzą a szkodniki tego nie tykają to tak genialne jak radzieckie programy badawcze w krzyżowaniu człowieka z małpą by stworzyć nową jakość żołnierzy niosących Światową Rewolucję a skończyło się na onucach i samogonie...i "rozpoznaniu walką" był również projekt Ubermensch nazistów...
2019-02-23 21:49:00
1981
Powstały ekoporty więc trzeba im zapewnić surowiec.Lobbyści tego biznesu wymogli takie przepisy które przytoczył autor.jedni robią biznes a inni płacą. Wszystko podobno dla ratowania ludzkości.
2019-02-23 19:07:15
zabawna ta straż m.
od przyciętych gałęzi jeszcze nikt nie umarł, ale jak auto stoi porzucone z wyciekami oleju to ho-ho trzeba czekać pół roku aż sprzątną.
2019-02-23 15:34:45
Lewacka bezmyślność
Spalanie odpadów w ogrodach, to 100% naturalna metoda utylizacji i to wraz z zimującymi na nich formami przetrwalnikowymi szkodników i chorób, więc o co chodzi z tym zakazem palenia? Czy można jeszcze w Polsce rozpalić ognisko w celu upieczenia w nim ziemniaków? Czy tego również wyznawcy lewackiej religii 'ocipienia' klimatu i 'smoku' wam i waszym dzieciom już zabronili?
2019-02-23 14:50:23
beee
Być może niektórzy pamiętają serial pt. "Kapitan Sowa na tropie". Dramaturgia i sposób narracji zastosowana w powyższym tekście jako żywo przypomina scenariusze tamtych odcinków. Ranga opisanego sukcesu SM podobna do sukcesów, jakie odnosił dzielny kapitan Milicji Obywatelskiej
2019-02-23 10:57:24
krzych
Szkoda że ta banda leni nie udaje się "natychmiast" na miejsce jak trzeba odholować auto zastawiające wyjazd z podwórka w centrum.
2019-02-23 10:02:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie