czwartek, 02 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mandat dla ekotruciciela

Mandat dla ekotruciciela

Mandat dla ekotruciciela
Data publikacji: 2019-03-18 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-16 17:07
Wywietleń: 1653 380933

Mandatem za spalanie w piecu niedozwolonych paliw ukarali strażnicy miejscy mieszkańca Płoni. Zawiadomił ich zaniepokojony unoszącym się na dzielnicą czarnym cuchnącym dymem szczecinianin.

– Dzwoniący informował strażników o czarnym duszącym dymie wydobywającym się z komina na jednej z posesji w dzielnicy domów jednorodzinnych – mówi  st. insp. Joanna Wojtach, rzeczniczka Straży Miejskiej Szczecin. – Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zasadność zgłoszenia. Ulica spowita była nieprzyjemnym, wręcz cuchnącym dymem.

Kontrola pieca potwierdziła fakt palenia w nim odpadami.

- Piec już na pierwszy rzut oka wskazywał, iż wykorzystywane są w nim paliwa, które wytwarzają substancje smoliste - dodaje rzeczniczka. - Czarna substancja spływała wręcz z paleniska.

Okazało się, że mieszkańcy tej posesji ogrzewają dom drewnem z odzysku. W piecu i wokół niego strażnicy znaleźli malowane deski, resztki płyt meblowych. Sprawca przyznał się do palenia nimi w piecu. Strażnicy ukarali go mandatem i przeprowadzili z nim rozmowę o szkodliwości palenia odpadów.

(g)

Fot. SM

Mandat dla ekotruciciela

Komentarze

Senior
Wielkim wyrzeczeniem i wysiłkiem finansowym doprowadziłem gaz do swojego domu i zamontowałem gazowe ogrzewanie co. Całe szczęście, że nie zlikwidowałem kotła węglowego. Po tygodniu stwierdzam, nie stać mnie na ogrzewanie gazem !!!! Co z tego, że w naszych wioskach i miasteczkach jest siec gazowa jak 80% mieszkańców nie stać na ogrzewanie gazowe. Dzisiaj rozpaliłem kopciucha. Może brudno i trująco ale w domu też ciepło i w miarę tanio. Tak to już w Polsce będzie.
2019-11-16 17:01:03
10 latek
Ludzie nie pala odpadami bo lubia ludzie pala czym popadnie bo ich nie stac na dorej jakosci paliwa !!!!!! a moze by tez sie wzieli za t6ych co chandluja drewnem opalowym. Sprzedaja 1m przestrzenny a po ulozeniu wychodzi 0.6 m przestrzennego!!!!!!! A nasz ekologiczny SEC jest drozszy od pieca na wegiel!!!!!!!
2019-03-18 20:19:59
Pytam
Czy strażnicy sprawdzili czy ten człowiek ma czym (dozwolonym) palić w piecu, czy ich to guzik obchodziło?
2019-03-18 19:04:37
wiecej powietrza i mniej paliwa
po prostu...
2019-03-18 12:47:00
Buhaha...
Pan na pewno ten mandat zapłaci i bardzo wziął sobie do serca rozmowę ze strażnikami :)) Gdyby zapłacił mandat nie miałby na świeże opony do palenia..
2019-03-18 12:21:06

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Dom Jutra Ikei

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie