Sobota 27 listopada 2021r. 
REKLAMA

Mamy nową bibliotekę w Szczecinie [GALERIA, FILM] (akt. 1)

Data publikacji: 2021-04-09 12:08
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 12:08
Mamy nową bibliotekę w Szczecinie
Fot. Dariusz Gorajski  

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie otworzyła swoją najnowszą filię - przy placu Matki Teresy z Kalkuty 8. To największa placówka MBP. Jest nowoczesna, wyposażona w multimedia, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

- Chciałbym podziękować władzom miasta, radnym, panu prezydentowi - mówił dyrektor MBP, Krzysztof Marcinowski, podczas oficjalnego otwarcia. - Gdyby nie decyzje, które zapadły dużo wcześniej, o tym, że ten budynek będzie przeznaczony dla biblioteki, nie byłoby nas tutaj. Gdyby nie decyzje finansowe, że taki zakres prac remontowych będzie realizowany, ta biblioteka nie wyglądałaby tak, jak wygląda dzisiaj. 

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek mówił, że nie podziela opinii, że biblioteki nie są już potrzebne - są potrzebne, ale z nowym funkcjami, w nowym anturażu. 

- To nie tylko wypożyczanie książek, ale to dostęp do multimediów, do innego rodzaju usług, to miejsce spotkań dla mieszkańców, miejsce styku z kulturą, z pisarzami, z ciekawymi postaciami  - stwierdził prezydent.  

Uruchomienie filii przy placu Matki Teresy z Kalkuty to mała rewolucja, do tej pory w tej części miasta wypożyczalni książek nie było. W związku z inauguracją działalności biblioteka przygotowała kilka spotkań z ludźmi pióra, które można obejrzeć na profilu MBP na Facebooku. Pierwsze z nich - z Marcinem Mellerem oraz Anną Dziewit - Meller - rozpocznie się o g. 16 w sobotę.

W kolejnych dniach zaplanowano m.in. rozmowy z Zofią Stanecką, Elżbietą Cherezińską i Zygmuntem Miłoszewskim.

Nowa biblioteka kosztowała ponad 9 milionów złotych.

Kolejna filia MBP ma powstać na prawobrzeżu, u zbiegu ulic Iwaszkiewicza i Dąbrowskiej. Ma być to pierwszy obiekt MBP zbudowany od podstaw. 

Transmisja uroczystego otwarcia nowej filii bibliotecznej nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8)

Transmisja uroczystego otwarcia nowej filii bibliotecznej nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) Start godz. 12:00

Opublikowany przez Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie Piątek, 9 kwietnia 2021

©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Cap kościelny
2021-04-11 12:04:25
Czy doczekamy na Oś.Majowym owej słynnej "biblioteki"???? Pleban "zagospodarował tereny pod swoje dzwonnice ( i umila nam życie co pół godziny...) i parkingi z których doi kasiorę od wiernej ciemnoty parafialnej i przyjezdnych.. a " bilioteka rooośnie" w oczach od 15 lat... i końca nie widać(początku też!). Ot, taka kacza PRLka...k..a !
Do... @rek-a
2021-04-09 22:10:46
Wiecej Bibliotek: ale bez Komunistycznej i Lewicowej pro-padny jak i materialow o 1-ym Maja i Rewolucji Pazdziernikowej !/??
@rek
2021-04-09 17:24:48
Super. Popieram: Więcej bibliotek -mniej kościołów !
Uwielbiam biblioteki
2021-04-09 14:49:55
Bibliofill...Człowiek o deficycie umysłowym...
Bibliofil
2021-04-09 14:43:41
Brzydzę się bibliotekami. Wziąć przeczytaną przez kogoś książkę do ręki to tak jak iść do łóżka z kobietą która nie jest dziewicą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ