niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Mały prztyczek dla Trójmiasta

Mały prztyczek dla Trójmiasta

Mały prztyczek dla Trójmiasta
Data publikacji: 2016-04-21 09:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:24
Wywietleń: 1166 129033

Czy w Związku Miast i Gmin Morskich dojdzie do zamachu stanu, w wyniku którego siedziba tego stowarzyszenia zostanie przeniesiona z Trójmiasta do Szczecina? Chrapkę na taką zamianę ujawnił szczeciński PiS.

Związek Miast i Gmin Morskich powstał w 1991 roku. Zrzesza 32 samorządy polskich miast i gmin nadbałtyckich. Główna siedziba ZMiGM znajduje się w Gdańsku. Celem działalności związku jest m.in. koordynacja rozwoju miast i gmin polskiego pobrzeża Bałtyku, opiniowanie nowych ustaw, np. o portach lub o rybołówstwie bałtyckim, wsparcie samorządów w kontaktach z administracją państwową. Najwyższą władzą związku jest Walne Zebranie Delegatów (WZD).

Do tej pory delegatem Gminy Miasto Szczecin do tego organu był radny miejski PiS Piotr Jania. Ale kilka tygodni temu został wojewodą zachodniopomorskim. Dlatego musiał go ktoś zastąpić. Rekomendację uzyskała kandydatura wiceprezydenta Szczecina Michała Przepiery (na zdjęciu). We wtorek na jej temat wypowiedzieli się szczecińscy radni miejscy podczas sesji.

Radni zaakceptowali kandydaturę Przepiery jednogłośnie (26 "za"). Ale wtedy okazało się, że szczeciński PiS chciałby, aby nowy delegat gminy odegrał pewną znaczącą rolę w ZMiGM.

- Myślę, że nasz nowy delegat powinien dążyć do przeniesienia siedziby związku z Trójmiasta do Szczecina - uznał Tomasz Hinc, wiceprzewodniczący RM.

- Jako mieszkaniec Szczecina i przedstawiciel miasta chciałbym tego. Ale, według statutu związku, do tego potrzeba woli połowy delegatów Walnego Zgromadzenia. To delikatna kwestia. Ale nie mówię, że nie należy jej prowadzić - odparł Przepiera.

(dar)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

Gdańsk
Stolica wg. Donka
2016-04-21 10:53:40
Celem działalności związku jest m.in. koordynacja rozwoju miast i gmin polskiego pobrzeża Bałtyku
Z naciskiem na trójmiasto
2016-04-21 10:31:36
Sny o wielkości...
Szczecin powinien zostać stolicą PiSowego Międzymorza i Patronem Związku Hanzeatyckiego ...A wogóle, to najwyższy czas uchwalić Ustawę, że SZCZECIN LEŻY NAD MORZEM !!! p.s. Zamiast zaczynać kolejną, głupią ,pis-dzielcową wojnę, czy nie lepiej zaproponować np. 10-letnią kadencyjność siedziby tego Związku? !0 lat -Szczecin,10-Świnoujście, 10 -Kołobrzeg, 10-Gdynia, 10-Gdańsk,10--Elbląg itp...
2016-04-21 10:31:12
UWAGA !
W Polsce nie ma takiego tworu co się nazywa "Trójmiasto" !
2016-04-21 10:21:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”