sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mały prztyczek dla Trójmiasta

Mały prztyczek dla Trójmiasta

Mały prztyczek dla Trójmiasta
Data publikacji: 2016-04-21 09:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1615 129033

Czy w Związku Miast i Gmin Morskich dojdzie do zamachu stanu, w wyniku którego siedziba tego stowarzyszenia zostanie przeniesiona z Trójmiasta do Szczecina? Chrapkę na taką zamianę ujawnił szczeciński PiS.

Związek Miast i Gmin Morskich powstał w 1991 roku. Zrzesza 32 samorządy polskich miast i gmin nadbałtyckich. Główna siedziba ZMiGM znajduje się w Gdańsku. Celem działalności związku jest m.in. koordynacja rozwoju miast i gmin polskiego pobrzeża Bałtyku, opiniowanie nowych ustaw, np. o portach lub o rybołówstwie bałtyckim, wsparcie samorządów w kontaktach z administracją państwową. Najwyższą władzą związku jest Walne Zebranie Delegatów (WZD).

Do tej pory delegatem Gminy Miasto Szczecin do tego organu był radny miejski PiS Piotr Jania. Ale kilka tygodni temu został wojewodą zachodniopomorskim. Dlatego musiał go ktoś zastąpić. Rekomendację uzyskała kandydatura wiceprezydenta Szczecina Michała Przepiery (na zdjęciu). We wtorek na jej temat wypowiedzieli się szczecińscy radni miejscy podczas sesji.

Radni zaakceptowali kandydaturę Przepiery jednogłośnie (26 "za"). Ale wtedy okazało się, że szczeciński PiS chciałby, aby nowy delegat gminy odegrał pewną znaczącą rolę w ZMiGM.

- Myślę, że nasz nowy delegat powinien dążyć do przeniesienia siedziby związku z Trójmiasta do Szczecina - uznał Tomasz Hinc, wiceprzewodniczący RM.

- Jako mieszkaniec Szczecina i przedstawiciel miasta chciałbym tego. Ale, według statutu związku, do tego potrzeba woli połowy delegatów Walnego Zgromadzenia. To delikatna kwestia. Ale nie mówię, że nie należy jej prowadzić - odparł Przepiera.

(dar)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

Gdańsk
Stolica wg. Donka
2016-04-21 10:53:40
Celem działalności związku jest m.in. koordynacja rozwoju miast i gmin polskiego pobrzeża Bałtyku
Z naciskiem na trójmiasto
2016-04-21 10:31:36
Sny o wielkości...
Szczecin powinien zostać stolicą PiSowego Międzymorza i Patronem Związku Hanzeatyckiego ...A wogóle, to najwyższy czas uchwalić Ustawę, że SZCZECIN LEŻY NAD MORZEM !!! p.s. Zamiast zaczynać kolejną, głupią ,pis-dzielcową wojnę, czy nie lepiej zaproponować np. 10-letnią kadencyjność siedziby tego Związku? !0 lat -Szczecin,10-Świnoujście, 10 -Kołobrzeg, 10-Gdynia, 10-Gdańsk,10--Elbląg itp...
2016-04-21 10:31:12
UWAGA !
W Polsce nie ma takiego tworu co się nazywa "Trójmiasto" !
2016-04-21 10:21:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie