Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Maluch zwany Roko

Data publikacji: 18 kwietnia 2021 r. 20:47
Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2021 r. 10:41
Maluch zwany Roko
To mały pies o wielkim potencjale - oryginał zwany Roko. Już raz gościł na łamach "Kuriera", a mimo to ów energiczny pięciolatek o pociesznej mordce (7/21) wciąż pozostaje rezydentem szczecińskiego przytuliska. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

"Składak" na krótkich krzywych nóżkach, sięgający ledwie do połowy łydki. Taki jest Roko psiak ciekawy świata, który nie może się nudzić: skrzywdzony przez los i człowieka, który bezwzględnie odebrał mu dawny dom i rodzinę.

Roko do schroniska trafił na początku stycznia br. Pan wyprowadził go na spacer i zostawił na mrozie. Od tego czasu Roko ma swój mały kąt w boksie nr 67. W realiach schroniska jednak się nie odnajduje. Tęskni. Posmutniał. Trudno się dziwić, że wobec obcych mu ludzi jest nieco nieufny, wycofany.

- Nie jest wylewny. Na jego przyjaźń trzeba zapracować. Na przykład długimi spacerami i zabawą. Jest wdzięczny za każdy przejaw okazanego zainteresowania. Wtedy robi się spokojniejszy, wyciszony. Bo trzeba wiedzieć, że to niezwykle aktywny pies. Pięciolatek: w pełni sił i zdrowia - o Roko opowiadają jego schroniskowi opiekunowie.

Mały pies lecz z wielkim potencjałem.

- Warto mu dać szansę. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tym niesamowitym psiakiem. Z nim na pewno nikt nie będzie się nudził - zachęcają pracownicy schroniska.

Zainteresowani adopcją malucha o pociesznej mordce nazwanego Roko (7/21) są proszeni o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Na nowe domy i rodziny czeka tam aktualnie 30 psów oraz 3 koty.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na jego teren jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.
* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@nareście
2021-04-20 20:19:33
To może zdobądź się na odwagę i nareszcie go adoptuj, zamiast trzepać pianę na forum.
nareście
2021-04-19 10:29:46
Z przyjemnością przeczytałam krótki artykuł o małym ROKO ,krótka poprawna informacja o piesku ,słowa adekwatne do sytuacji i zwierzaku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA