Wtorek 21 września 2021r. 
REKLAMA

Mała bohaterka

Data publikacji: 2015-12-07 19:50
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:36
Mała bohaterka
 

Rodzina z Choszczna, która ucierpiała w pożarze mieszkania, dostanie nowe lokum. – Robimy wszystko, aby ci ludzie mogli poczuć się bezpiecznie. Gmina przyzna im mieszkanie. Najprawdopodobniej na ulicy Mickiewicza – mówi burmistrz Robert Adamczyk.

Tymczasem Teresa Walczak wraz z czworgiem dzieci przebywa u rodziców pani Teresy przy ulicy Rycerskiej w Choszcznie.

– Cieszymy się, że żyjemy. Mamy siebie. Wyszliśmy tak, jak staliśmy. Nie ocalało nic, nawet dokumenty i fotografie. Nie mam dowodu tożsamości i karty do bankomatu – mówi kobieta. Jej dzieci przeżywają traumę. 17-letni Krystian o pożarze dowiedział się od mamy i rodzeństwa, bo nocował wtedy u dziadków. 7-letni Jaś chce wracać do domu. 5-letnia Hania jest bardzo smutna, śpi bardzo niespokojnie. W przedszkolu, wśród innych dzieci, poczuła się raźniej.

12-letnia Kinga, która w nocy zauważyła pożar, martwiła się przez całą niedzielę o książki i zeszyty koleżanki.

– Byłam chora i pożyczyłam zeszyty i ćwiczenia od języka polskiego, języka angielskiego oraz historii. One się spaliły, ale moja koleżanka Julia Skrzypiec nie gniewa się o to – mówi dziewczynka.

W Szkole Podstawowej Nr 1, do której uczęszcza Kinga Szymanowska, klasa powitała małą bohaterkę oklaskami. Przypomnijmy, że rodzina zawdzięcza życie właśnie jej, bo Kinga przebudziła się, gdy wybuchł pożar. Jej łóżko już się paliło. ©℗

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Tekst i fot. Elżbieta LIPIŃSKA

Na zdj.: 12-letnia bohaterka Kinga Szymanowska i jej niemniej bohaterski sąsiad Jan Szewielewicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

choszczenianin
2016-05-14 13:07:40
a gdzie ojciec tych dzieci? Pani Teresa jest przeciez mezatka? a nie samotna matka...cos tu leci kombinatorstwem
ludzie ogarnijcie sie troche
2015-12-08 14:23:40
czujnik dymu kosztuje 30 zeta a w promocji w Biedronie pewnie jeszcze mniej ... na czym wy oszczedzacie ? w Niemczech kazdy wlasciciel nieruchomosci obojetnie komunalnej czy prywatnej musi zainstalowac te czujniki bo takie sa przepisy ...zanim nasze przyglupy na to wpadna mina stulecia wiec lepiej zadbac o swoje zycie samemu ...
@ niedzisiejszy?
2015-12-08 07:05:45
Pomyśl, zanim coś napiszesz. Gdybyś ruszył tyłek do kiosku, kupił gazetę i przeczytał cały artykuł, a nie tylko tą zapowiedź, szybko byś się dowiedział, że było inaczej. Dziewczynka jest bardziej inteligentna od ciebie. Najłatwiej siedzieć cały dzień w necie i mendzić Gratulacje dla niej, rodzice mogą byc dumni!
leon 69
2015-12-08 06:56:11
Panie niedzisiejszy proszę o moment zastanowienia się zanim zaczniesz wypisywać głupoty według ciebie po prostu zaczęła się głośno drzeć zamiast obrócić się na bok i spokojnie spać?. Jesteś wyzuty z jakichkolwiek uczuć "młody" człowieku normalnym instynktem jest UCIECZKA, gdyby to w panice zrobiła jej rodzina dziś leżałaby na cmentarzu trzeba mieć "cohones" żeby zamiast wiać przez okno biegać po palącym się domu i budzić rodzinę, ale ty tego nie zrozumiesz. Amen!
niedzisiejszy?
2015-12-07 20:36:34
Dziewczynka przebudziła się - w domu się paliło, zaczęła pewnie krzyczeć i w ten sposób obudziła resztę rodziny. Niczym nie ryzykowała, krzycząc. Co w tym bohaterskiego? Zrobiła to, co nakazał jej instynkt ratowania życia. Miała przewrócić się na drugi bok i spać dalej? Nie przesadzajmy z tymi sensacjami i "bohaterstwem".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ