czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Mają wolne, ratują życie

Mają wolne, ratują życie

Mają wolne, ratują życie
Data publikacji: 2015-08-10 13:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08 00:42
Wywietleń: 1135 10025

Szczecińscy policjanci nie tracą czujności także podczas wolnego. Na niestrzeżonym odcinku świnoujskiej plaży tonęła matka z 15-letnią córką. Sierżant Kinga Plucińska oraz mł. asp. Krzysztof Gudalejski z oddziału prewencji ruszyli na pomoc.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wypoczywali w czasie wolnym od służby w Świnoujściu. Matka i córka spadły z materaca i zniknęły pod wodą. Zdarzenie miało miejsce na niestrzeżonej plaży. Wywieszona była czerwona flaga z powodu silnych prądów wstecznych, które są bardzo niebezpieczne. Do policjantów dołączył jeszcze inny mężczyzna. Funkcjonariuszka wyciągnęła z wody na materac 15-latkę, a mężczyźni drugą z tonących. Wszyscy mieli problem z dopłynięciem do brzegu ze względu na trudne warunki

- Po dopłynięciu do brzegu policjanci zwrócili się do dyżurnego najbliższej jednostki policji z prośbą o wezwanie służb ratunkowych, a następnie udzielili pierwszej pomocy. Okazało się, że kobiety, które się topiły, to matka i córka. Gdy ratownicy przybyli na miejsce, podali poszkodowanym tlen oraz okryli folią, a następnie obie panie zabrane zostały przez karetkę pogotowia do pobliskiego szpitala - podaje asp. Mirosława Rudzińska.

Kilkanaście dni temu miała miejsce podobna sytuacja. Policjant z dolnośląskiego garnizonu przebywając na wypoczynku z rodziną w pobliżu Mielna przy trudnych warunkach pogodowych ruszył na ratunek topiącemu się nastolatkowi. Młody człowiek został uratowany, ale życie stracił policjant.

BaT

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Brawo
Matka i córka mają do końca życia dług u tych bohaterów. Może następnym razem będą bardziej roztropne w wodnych baraszkach.
2015-08-10 12:20:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy