poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ludzkie szczątki w walizce na lotnisku

Ludzkie szczątki w walizce na lotnisku

Ludzkie szczątki w walizce na lotnisku
Data publikacji: 2017-10-13 08:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:29
Wywietleń: 2060 296361

Nieczęsto w bagażach podróżnych znajduje się ludzkie szczątki. Tym razem z takim bagażem funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej spotkali się na lotnisku Szczecin-Goleniów.

To miała być rutynowa kontrola polegająca na prześwietlaniu bagaży za pomocą urządzenia RTG. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy, w jednej z walizek na obrazie monitora pojawił się kontur… ludzkiej czaszki.

- Przeprowadzona kontrola fizyczna walizki potwierdziła przypuszczenia funkcjonariuszy. W bagażu rzeczywiście znajdowała się ludzka czaszka. Przystąpiono więc, do odszukania właściciela walizki z tak nietypową zawartością. Okazała się nią obywatelka Danii, której to bagaż został zagubiony przez linie lotnicze w trakcie podróży i dotarł na lotnisko jako „RUSH”, czyli bagaż zaginiony. Zgodnie z procedurami, jest on po kontroli dowożony podróżnym pod wskazany adres w kraju - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Podróżna musiała osobiście zgłosić się osobiście po jego obiór. Następnego dnia, gdy pojawiła się na lotnisku, okazało się, że przyjechała do Polski odwiedzić córkę studiującą stomatologię na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Nie posiadała jednak stosownych dokumentów zezwalających na przywóz szczątków ludzkich do Polski. Funkcjonariusze Oddziału Celnego Port Lotniczy Szczecin-Goleniów powiadomili więc swoich kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, którzy potwierdzili autentyczność ludzkiej czaszki oraz sporządzili protokół jej zatrzymania i przejęli sprawę wraz z nietypowym bagażem do dalszego postępowania.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wydawania pozwoleń i zaświadczeń na przywóz zwłok i szczątków ludzkich wymagane jest zaświadczenie polskiego konsula stwierdzającego, że zwłoki lub szczątki mogą być sprowadzone na terytorium RP. W przypadku jego braku, przywożący naraża się na odpowiedzialność karną określoną w Kodeksie karnym, który stanowi, że kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (k)

Fot. KAS

 

Ludzkie szczątki w walizce na lotnisku Ludzkie szczątki w walizce na lotnisku Ludzkie szczątki w walizce na lotnisku

Komentarze

Na 2-je Babka wrozyla...
A moze i ktoregos z Lewackich PO-litykow, ktory kiedys tam Pracowal i PO-legl... i jeszcze za zycia, PO-prosil "Wtajemniczonych" o E-ta-PO-wo walizkowy przerzut zwlok do Polski ??
2017-10-14 00:29:06
boger
hop. hop op...era, ty jestes zwykły tuman !
2017-10-13 12:42:11
hop,hop op ..era
Pewnie jakiegos polityka z PiSu wiekszosc ich jest bez głowy Ciekawy jestem ktorego
2017-10-13 12:35:35
Czego to Ludzie nie potrafia...?
No i Kogo... oraz jak stare - te walizkowe szczatki teraz sa ?? W Dani prowadzi sie obecnie dochodzenie wobec Dunczyka, ktory kilka tygodni temu, zabral na poklad zbudowanego przez siebie okreciku podwodnego mloda dziennikarke, ktora chciala przeprowadzic na tym okreciku reportaz... ! A podczas tej "podwodnej podrozy" zostala... i pocieta na kawalki oraz wyrzucona w torbach na dno morza w poblizu Kopenhagi ! Jak na razie, jej glowe i pewne czesci ciala Nurkowie juz odnalezli - a resztki zwlok dalej sie poszukuje...!!
2017-10-13 11:38:44
'
A później się okaże, że to jakiś lekarka albo prokurator.
2017-10-13 10:01:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy