środa, 23 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ludzie giną, radni pytają

Ludzie giną, radni pytają

Ludzie giną, radni pytają
Data publikacji: 2016-02-24 14:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1759 121123

We wtorkowy wieczór na przejściu dla pieszych przy ul. Duńskiej w Szczecinie, pod kołami samochodu, zginęła 66-letnia kobieta. Mieszkańcy Warszewa od dawna alarmują, że w tym miejscu jest niebezpiecznie.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 19.30, niestety pieszej - mimo reanimacji - nie udało się uratować - informuje asp. Irena Kornicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Kierowca Renault Clio, 69-letni szczecinianin był trzeźwy. Odebrano mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny auta. Na miejscu pracował także prokurator.

Tymczasem tylko od początku roku w okolicy skrzyżowania ulic Duńskiej i Złotowskiej doszło do jeszcze jednego wypadku i jednej kolizji, ranne zostały dwie osoby. Ale niebezpiecznie jest tam nie od dziś.W poniedziałek, czyli na dzień przed feralnym zdarzeniem, interpelację dot. ulicy Duńskiej zgłosił radny Rafał Niburski (PiS).

Po wtorkowej tragedii sprawą zajął się także rady Marek Duklanowski (PiS). Chce m.in. „utworzenia wzorem ronda ks. Prymy i ronda leżącego u zbiegu ulic Rayskiego i Mazurskiej ronda z wybrukowaną wyspą centralną, wyniesienie całego obszaru skrzyżowania ul. Duńskiej i Złotowskiej wraz z przejściami dla pieszych oraz utworzenie w ciągu ul. Duńskiej przejścia z azylem dla pieszych". ©℗

(kol)

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 25 lutego 2016 roku.

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Artur
Dzis rano kolejny wypadek.
2016-02-25 07:43:25
marsbar
Wg mnie najlepszym i najtańszym sposobem na rozwiązanie problemu tego skrzyżowania jest zrobienie z niego mini ronda z lekko wyniesioną wysepką na środku (wymusi wyhamowanie i ruch okrężny). Dodatkowo ułatwi to wyjazd samochodom z ulicy Złotowskiej i Włoskiej. Sygnalizacja świetlna zakorkuje Duńską na amen, zwykłe progi zwalniające dobiją komunikację miejską.A tak na początek to zapraszam panów policjantów dybiących na pędzących kierowców na ulicy Energetyków, przenieście się panowie na ulicę Duńską, przynajmniej w szczycie. Podobne żniwa gwarantowane, a jeszcze przy okazji ocalicie nie jedno istnienie.
2016-02-24 19:59:40
@
Arturze !! Radni świateł nie postawią. Szkoda im na to grosza. Diety z czegoś trzeba wypłacić. Gó......e rondo za psie pieniądze pleps-owi postawią. Niech się cieszą tą wiochą z rondami.
2016-02-24 17:42:19
Artur
Od lat dyrekcja szkoły i rodzice uczniów monitują wszelkie możliwe władze o światła na tym skrzyżowaniu. TERAZ nagle radni się zainteresowali. Teraz gdy ktoś zginął. Trzeba było kiwnąć palcem przed tragedia, a nie czekać, aż sprawa stanie się medialna.
2016-02-24 14:56:32
popieram
jest bardzo niebezpiecznie na tym skrzyżowaniu więc pomysł z rondem jak najbardziej słuszny!!!!Brawo panowie radni z Pis mam nadzieję,że projekt zostanie zrealizowany
2016-02-24 14:42:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie