Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Ludowcy tworzą nowy ruch. Po co?

Data publikacji: 08 lutego 2017 r. 14:49
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:28
Ludowcy tworzą nowy ruch. Po co?
 

- Nadal chcemy decydować o tym, co się dzieje w naszych gminach - mówią samorządowcy Polskiego Stronnictwa Ludowego. I podpisują się pod deklaracją Ruchu Obrony Polskiej Samorządności. Co to za inicjatywa?

Jarosław Rzepa, szef zachodniopomorskich ludowców zaprzecza, jakoby miała to być konkurencja wobec Komitetu Obrony Demokracji.

- Nie chcemy też, żeby ktoś odbierał tę inicjatywę jako obronę jakiegokolwiek wójta czy burmistrza - zaznaczył w środę na konferencji prasowej w Szczecinie wicemarszałek zachodniopomorski Jarosław Rzepa.

A tych partia ma na Pomorzu Zachodnim siedemnaścioro. Jak mówi regionalny lider PSL, około połowy z nich ma na swoim koncie dopiero pierwszą kadencję. A to znaczy, że jeśli przejdą propozycje PiS o tzw. dwukadencyjności wstecznej będą mogli jeszcze raz wystartować w wyborach na wójtów i burmistrzów. Ale nie pozostali. Rekordzistą gronie PSL pod względem liczby kadencji jest Mirosław Kluk burmistrz Pełczyc, który rządzi gminą od 1990 roku.

Co zatem ma robić Ruch Obrony Polskiej Samorządności, którego zachodniopomorski oddział zainaugurował w środę swoją działalność?

- Chcemy bronić polski samorząd w celu ochrony praw obywateli. Silny samorząd to silni obywatele - mówił Bartłomiej Królikowski, wicestarosta pyrzycki z PSL.©℗

Magdalena SZCZEPKOWSKA

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu oraz wydaniu cyfrowym z dn. 9.02.2017 r.

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Jarosław Rzepa podpisuje deklarację Ruchu Obrony Polskiej Samorządności. Za nim stoją burmistrz Suchania Stanisława Bodnar, wicestarosta pyrzycki Bartłomiej Królikowski oraz starosta świdwiński Mirosław Majka.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kalafior
2017-02-09 15:54:07
Nie jestem zadnym zwolennikiem PO albo innych KOD-ow (wrecz bardzo ich nie lubie i nie chce zeby dyzurne trolle na tym forum wyzywaly mnie od KODziarzy albo komunistow)), ale nie wiem po co PiS kombinuje z ta dwukadencyjnoscia? Przeciez to ludzie glosuja i wybieraja. Jak ludziom podoba sie ktos kto jest juz 5 kadencji to dlaczego PiS chce im uniemozliwic jego wybranie? Gdzie tu wolnosc i demokracja? Moze PiS pojdzie dalej i przygotuje ustawe, ze moga byc wybierani tylko ci z PiS-u?
Jarun
2017-02-09 00:12:05
Jarosław Rzepa-Krzywousty który rolnictwo zna z telewizji i z tego, co mu w mieście szkolnej ławce powiedzieli nudzi się pewnie jak mops i wymyśla.
@obowiązek każdego Polaka
2017-02-08 23:44:06
Zapisz się do PO albo Nowośmiesznej. Oni nie mają innego programu dla Polski niż walka z PiS.
Zawiść, zazdrość?
2017-02-08 22:08:13
Kochani internauci, Krytykujecie, ubliżacie, zazdrościcie? Dlaczego? Nie stać Was na coś lepszego. Jeżeli czujecie się lepszymi sami wystąpcie z jakąś inicjatywą. Wtedy Was poprę i nie tylko ja.Wierzcie mi, że na naszym polu politycznym dla każdego zajoba znajdzie się miejsce. Praca przy gnoju też jest bardzo użyteczna. Czołem, Towarzysze!
obowiązek każdego Polaka
2017-02-08 21:29:40
Na dzień dzisiejszy najważniejszy cel to obronić Polskę przed dyktaturą PiSu
:)
2017-02-08 18:01:03
Rolasy chcą zaistnieć.
Co za obłuda.
2017-02-08 17:43:52
Tylko stołki ich interesują, które spod tyłka im uciekają. Ale mają świetne pomysły na hasła wyborcze na najbliższe wybory samorządowe- Porozumienie Służy Ludziom. Bo przecież oni są dla ludzi a nie dla stołków. Koń by się uśmiał. Może podrzućmy im inne pomysły na hasła. Może być niezły ubaw.
ROPS
2017-02-08 17:34:58
Ruch Obrony Pisiadanych Stołków!
CZARNA
2017-02-08 17:13:23
przed kim i czym rzodkiewka chce nas bronić?
A co to?
2017-02-08 16:25:26
A co to oznacza w naszych gminach? Tak do stołków przyrośli? Gminy nie są ich tylko społeczeństwa a poparcie tej partyjki jest o wiele mniejsze niż ich parcie na stołki :)
Do wideł! Do gnoju! Czas na was towarzysze!
2017-02-08 16:14:44
ZSL będzie bronił praw obywateli ha, ha, ha :) kabaret :)
PP
2017-02-08 15:51:05
To śmieszne jak ta partia uwierzyła po wyborach samorządowych w 2014 roku, że tak ją wszyscy kochają a tymczasem ludzie pogubili się tej książeczce do głosowania i wielu myślało, że jest tylko jedna strona. Ta partia to ani chłopska, ani ludowa. Aby tylko koryto. Boli ich, że w końcu ktoś zrozumiał i ich od niego odsunął.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA