poniedziałek, 25 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Lubnauer: Nie ścigajcie się na populizm

Lubnauer: Nie ścigajcie się na populizm

Lubnauer: Nie ścigajcie się na populizm
Data publikacji: 2017-04-12 18:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:21
Wywietleń: 641 237483

PiS traktuje Polskę jak swój folwark, czego przykładem jest kariera Bartłomieja Misiewicza. A PO obiecując trzynastą emerytury chce się ścigać na populizm - uważa Katarzyna Lubnauer, posłanka Nowoczesnej, która w środę odwiedziła Szczecin.

Komentując fakt, że klub Nowoczesnej zmniejszy się o czterech posłów, którzy prawdopodobnie przejdą do PO, Katarzyna Lubnauer stwierdziła: - Nie można nikogo trzymać na siłę.

Jednocześnie dodała, że "niektórym osobom puszczają nerwy, kiedy sondaże są gorsze". Przyznała, że plan Nowoczesnej na zatrzymanie negatywnej tendencji  w badaniach poparcia społecznego zakłada większą liczbę spotkań w wyborcami.

- Musimy więcej się spotykać z ludźmi, rozmawiać z nimi i informować, jak chcemy zmieniać Polskę - zaznaczyła.

Posłanka Nowoczesnej skrytykował fakt, że Bartłomiej Misiewicz przechodzi z MON do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

- Dziś do publicznej wiadomości doszła informacja, jakie zarobki w Grupie Zbrojeniowej będzie miał pan Misiewicz. Oburzenie społeczne jest duże - mówiła Lubnauer. - Człowiek bez wykształcenia i odpowiednich kompetencji będzie zarabiał pieniądze zdecydowanie większe niż nauczyciel, lekarz czy żołnierz. Dla mnie Misiewicz jest przykładem buty i arogancji władzy, symbolem tego, że w tej chwili rządzą nami ludzie nieudolni.

Zdaniem posłanki przejście Misiewicza z MON do PGZ, to powiedzenie Polakom przez PiS "mamy gdzieś wasze oczekiwania, lekceważymy to, że czujecie, że jest w tym wielki przekręt".

- Jest to potraktowanie Polski jako swojego folwarku - podkreśliła.

Skrytykowała także propozycję PO wprowadzenia trzynastej emerytury.

- Nie ma sensu ścigać się z PiS na populizmy, bo w tej dziedzinie są mistrzami. To jest droga donikąd. Koszt wprowadzenia 13. emerytury wyniósłby w tym roku 12,6 mld zł, a w 2020 r. 17 mld zł. Tymczasem, jeśli nie zwiększymy wieku emerytalnego, to system się załamie - mówiła Lubnauer.©℗

Tekst i fot. (masz)

Komentarze

@Obiektywny
No właśnie. Najważniejszego nie podano, a cała Polska ma ubaw z tego tunelu.
2017-04-14 07:20:45
Do Jaruna...
A co innego... pozostalo tym samotnym po rozwodach ??
2017-04-13 11:44:50
System ZUS-u sie nie zalamie,
"Nowoczesna" Pani Lubnauer, jak Kobiety zaczna pracowac rowniez do 65 lat, czyli o 5 lat dluzej... to Gwarantowane - ze System ZUS-u sie nie zalamie ! Gdzie pozniej i tak jako Kobiety, zyjecie mimo wszystko dluzej... od Mezczyzn - az o 5 - 7 lat !!
2017-04-13 11:36:45
Jarun
Rysiu nazbierał bab od cholery i zrobił partię. Zachowuje się jak kogut w kurniku.
2017-04-13 08:11:44
hm
To już 4 osoby mniej do słuchania tej pani, ile pozostało?
2017-04-13 07:05:38
PRO-PO-ZYCJA...
Szczegolnie "migajacej sie od ciezkiej pracy" Pani Lubnauer i Partyjnym Kolezankom, zwiekszyc okres przejscia na Emeryture do lat minimum 65-iu... tzn. by bylo rowno i Sprawiedliwie w stosunku do pozostalych Mezczyzn !!
2017-04-12 23:10:19
W oczekiwaniu na odpowiedz...
A jak traktowali Polske Komunisci i postkomunisci przez prawie 70 lat tj. w latach 1945-2015 ?? Moze Pani Lubnauer bedzie tak uprzejma i rowniez jak najdokladniej wpierw i "TO" powymiania.........!!
2017-04-12 23:00:35
nie nowoczesny
kto kogos takiego wpuszcza do szczecina??? kompromitacja!!!!!!!!!!!
2017-04-12 22:57:44
Jarun
Posłanka Lubnauer jest tą osobą (chyba jedyną?) w Nowoczesnej, którą Rysiu posunął...do telewizji :-) ze względy na walory, a ma ich dużo.
2017-04-12 22:41:28
Obiektywny
Dlaczego nie podaliście informacji o kompromitacji Lubnauer mówiącej o pogłębieniu kanału pomiędzy Świnoujściem a Szczecinem, oraz o budowie tunelu między tymi miastami?
2017-04-12 21:57:39
2222
iwazja płatnych plujacych bolszewizkich trolii rozpoczata
2017-04-12 20:04:04
jerz
Pani Lubnauer, niech Pani zajmie się własną upadającą partią i przestanie jątrzyć - a że PO to, a że PiS tamto. Według mnie właśnie najbardziej populistyczną partią była .Nowoczesna. Sondaże pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość realizuje programy wyborcze i to ludziom się podoba, zatem na nic zdadzą się wrzaski opozycji.
2017-04-12 18:38:50