Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

„Łowcy cieni” odnaleźli poszukiwanego szczecinianina

Data publikacji: 2017-06-07 20:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:37
„Łowcy cieni” odnaleźli poszukiwanego szczecinianina
Fot. Ryszard Pakieser (arch.)  

Intensywne działania policjantów z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Szczecinie doprowadziły do zatrzymania 25-latka poszukiwanego sześcioma listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania poza granicami Polski. Ustalenia szczecińskich „Łowców cieni” doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego na terenie Wielkiej Brytanii. 25-latek już trafił do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 lata.

Poszukiwania mieszkańca Szczecina zostały wszczęte we wrześniu 2013 r. Do funkcjonariuszy z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Szczecinie sprawa trafiła w kwietniu 2015 r. „Łowcy cieni” cały czas prowadzili intensywne działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu poszukiwanego. Mężczyzna był poszukiwany sześcioma listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania, głównie za przestępstwa przeciwko mieniu.  

– 25-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od dłuższego czasu poza granicami Polski m.in. na terenie Niemiec, gdzie również wchodził w konflikt z prawem. Wnikliwe działania i ustalenia policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie oraz zaangażowanie funkcjonariuszy Biura Międzynarodowej Współpracy doprowadziły do ujęcia przestępcy przebywającego na terenie Wielkiej Brytanii – informuje asp. szt. Irena Kornicz.

Mężczyzna był zdziwiony, kiedy funkcjonariusze zapukali do drzwi, jednak nie stawiał oporu. Nie spodziewał się, że szczecińskie organy ścigania odnajdą go poza granicami Polski. Trafił do Zakładu Karnego w Warszawie. Spędzi tam najbliższe 3 lata.

(p)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tc
2017-06-08 07:01:48
Co za tchórz. Zgrywał cwaniaka, wielkiego bandytę, a uciekał jak pies z podkulonym ogonem, aby nie ponieść kary. Człowieku, albo zdajesz sobie sprawę z konsekwencji swoich czynów albo ich nie wykonujesz.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA