czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Zatrzymano podejrzanego o planowanie zamachu

Zatrzymano podejrzanego o planowanie zamachu (akt. 1)

Zatrzymano podejrzanego o planowanie zamachu
Data publikacji: 2017-05-30 23:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1514 263616

17-letni Syryjczyk zatrzymany we wtorek (30 maja) w Brandenburgii w związku z podejrzeniem, że planował zamach terrorystyczny, okazał się niewinny. Rzecznik prokuratury w Poczdamie powiedział w środę, że nie potwierdziły się podejrzenia, które były podstawą zatrzymania.

Prokuratura nie wystąpi z wnioskiem o nakaz aresztowania. Nastolatek zostanie zwolniony.

We wtorek minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Karl-Heinz Schroeter mówił, że na trop podejrzanego policja natrafiła dzięki sygnałom z innych krajów związkowych. Syryjczyk miał przesłać matce drogą elektroniczną wiadomość, w której "jednoznacznie wypowiedział się na temat planowanego zamachu", pożegnał się i poinformował, że "dołączył do dżihadu".

Według brandenburskiego MSW nastolatek przybył do Niemiec w 2015 r. bez opieki dorosłych i wystąpił z wnioskiem o azyl, a od 2016 roku mieszkał w schronisku dla młodocianych uchodźców w powiecie Uckermark w Brandenburgii.

(pap)

* * *

Wcześniejsza informacja:

17-letni Syryjczyk zatrzymany we wtorek (30 maja) w Brandenburgii w związku z podejrzeniem, że planował samobójczy zamach w Berlinie, przybył do Niemiec w 2015 r. bez opieki dorosłych i wystąpił z wnioskiem o azyl - informuje brandenburskie MSW.

Zatrzymania dokonano w Gerswalde w powiecie Uckermark w Brandenburgii, na zachód od autostrady A1 (Berlin - Szczecin) - podała agencja dpa.

Minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Karl-Heinz Schroeter ujawnił, że na trop podejrzanego policja natrafiła dzięki sygnałom z innych krajów związkowych. Syryjczyk przesłał matce drogą elektroniczną wiadomość, w której "jednoznacznie wypowiedział się na temat planowanego zamachu" - relacjonuje dpa wypowiedź Schroetera. W tej wiadomości Syryjczyk pożegnał się i poinformował, że "dołączył do dżihadu". Nie wiadomo na razie, jak zaawansowany był plan samobójczego ataku.

Według brandenburskiego MSW nastolatek od 2016 roku mieszkał w schronisku dla młodocianych uchodźców w powiecie Uckermark.

(pap)

Fot. EPA

Komentarze

PO-lityczne "myslenie i planowanie"...
Gorzej bedzie... jak pozniej te "przeszkolone" Multi-Kulti, bedzie chcialo odbic stare Niemieckie tereny... ktore Niemcy utracily chocby pod koniec II Wojny Swietowej !!
2017-06-01 01:19:24
u
Przecież to 34 km od polskiej granicy - że też pod naszą granicą lokują takie bomby. W pierwszych wiadomościach jeszcze nie chciano ujawnić miejsca zatrzymania.
2017-05-31 06:49:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy