Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Longina Kaczmarek odznaczona

Data publikacji: 12 marca 2017 r. 22:37
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:31
Longina Kaczmarek odznaczona
Złoty Krzyż otrzymała Longina Kaczmarek, która od osiemnastu lat skutecznie pomaga w problemach konsumenckich mieszkańcom miasta. Fot. Robert Stachnik  

Dziesięciu rzeczników konsumentów zostało odznaczonych w Warszawie prezydenckim Krzyżem Zasługi. Złoty Krzyż otrzymała Longina Kaczmarek, która od osiemnastu lat pełni tę funkcję w Szczecinie i skutecznie pomaga w problemach konsumenckich mieszkańcom miasta.

Uroczystość odbyła się 10 marca w siedzibie Senatu, podczas Konferencji "Ochrona konsumentów w dobie rozwoju srebrnej gospodarki" zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Konsumenta. Odznaczenia wręczono tym rzecznikom, którzy swoją postawą oraz zaangażowaniem szczególnie wspierają polskich konsumentów. Najwyższe z nich, za wieloletnią skuteczną pomoc słabszym uczestnikom rynku, została uhonorowana Longina Kaczmarek.

Po raz pierwszy UOKiK i Senacki Zespół ds. Ochrony Konsumentów przyznali tytuł Amicus Consumentium przedsiębiorcom, których działania przyczyniły się w 2016 roku do propagowania idei polubownego rozwiązywania sporów konsumenckich. Laureatami w konkursie zostały 3 przedsiębiorstwa z naszego województwa: Maciej Szarłata i Piotr Szarłata – wspólnicy prowadzący sklepy obuwnicze w Koszalinie, Firma Handlowa „XL” Wiesław Dudziak – również prowadząca sklepy obuwnicze w Koszalinie, oraz spółka działająca w branży nieruchomości – Neptun Developer ze Szczecina. Zwycięskie firmy zostały wytypowane przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Szczecinie oraz Miejskiego Rzecznika Konsumentów z Koszalina. Przedsiębiorstwa otrzymały wyróżnienie oraz prawo do posługiwania się tytułem: „Amicus Consumentium 2016 roku”. Kolejna edycja konkursu w 2018 roku.

(g)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Teresa
2017-11-20 16:19:37
Teraz dopiero dowiedziałam się o odznaczeniu Ciebie Lolu. Gratuluję i wszystkiego najlepsze składa dawna koleżanka Teresa Włosowicz ( dawniej Gil z Częstochowy).
rencisci
2017-03-13 14:49:23
Biuro pod kierownictwem tej Pani wykonywało działania pozorne. Korzystaliśmy dość dawno temu z usług tej Pani - efekt pomoc była zerowa, w każdym przypadku.Niesmak - żeby nie powiedziedzieć odrażenie - pozostało po widocznej gołym okiem manipulacji
zen
2017-03-13 14:14:33
Jak zasięgnę pamiącei i ja i moi znajomi, ta kobieta był mistrzynią manipulacja i spychania ważnych i dużej wagi materialnej sprawach jako specjalistycznych, lub w ramach jej możliwiości rzekomo nie możliwych do przeprowadzenia; megasekuracja, wysokeij klasy zręczna poprawność polityczna. Jest rzeczą konieczna, żeby wszystkie (nie) działania po po odejściu tej Pani na emeryturę - oby jak najszybciej - zweryfikować. To jest antywzór urzędnika!
pseudorzecznik
2017-03-13 14:10:56
Rzecznik może brać udział w sprawie. Nie jest tak, że ma tylko udzielać pomocy słownie i dalej go nic nie obchodzi. Nie wspomnę już o ochronie zbiorowych interesów konsumentów i występowanie do sądu z takimi sprawami. Ale to za trudne dla rzeczniczki, mimo że prawo jednoznacznie daje jej takie uprawnienia, z których rzeczniczka nie raczy skorzystać. Po co? Ma państwową posadę, nie działa w warunkach konkurencji, nie musi dbać o jakość swoich porad, więc ma to wszystko w nosie. Wszystko co państwowe jest żałosne i nic nie warte. Szkoda tylko pieniędzy podatników na taką pseudo-pomoc rzeczniczki.
Wdzięczna
2017-03-13 13:50:44
Nie rozumiem tych komentarzy.Od 10 lat mieszkam w Szczecinie.Miałam okazję poznać biuro i nigdy mnie nie zawiodło.Rzecznik udziela pomocy a nie załatwia za kogoś spraw.Ja jestem za i wiem, że wiele tysiący mieszkańców korzysta i chwali.
Obserwuję
2017-03-13 12:54:54
Od lat widzę jak rzecznik L.Kaczmarek umiejętnie dostosowuje się do opcji aktualnie rządzącej.Tylko wtedy jest gotowa pomoc gdy jest to ktoś ważny,zwykły obywatel dowie się tylko... że ma czytać umowy i..tyle.Ze względu na skończone 65 lat,trzeba pożegnać te panią kwiatami i niech ma zasłużona,dobrze płatna emeryturę.
Duże zastrzeżenia
2017-03-13 12:06:33
"W przypadku sporu ze spółką miejską, nawet nie ma po co się ich radzić, wiadomo co powiedzą. " Rzecznik konsumenta ma być niezależny i bezstronny, a taki nie jest. W moim przypadku szczytem bezczelności rzeczniczki było zacytowanie słowo w słowo identycznej odpowiedzi z urzędu miasta. Jakim prawem rzeczniczka uzgadnia wspólne stanowisko z urzędem, który jest stroną w sprawie!? Generalnie to rzeczniczka zajmuje się pomaganiem wyłącznie w sprawach oczywistych, niewymagających od niej większego zachodu. Takiej pomocy sąsiadowi mógłby równie dobrze mogłaby udzielić większość z mieszkańców wyszukując w sieci kilka z brzegu artykułów. Jeśli chodzi o bardziej skomplikowane sporawy - rzeczniczka ma je w nosie. Radź sobie obywatelu sam. O żadnej pomocy w napisaniu pozwu, czy wzięcia udziału rzeczniczki w postępowaniu sądowym to już absolutnie nie ma żadnej mowy.
Mam wątpiwości
2017-03-13 10:07:06
Kilka razy korzystałem z pomocy biura RK, i pomoc ta polegała na skierowaniu dalej. Niby fajnie, że w ogóle ktoś pomógł, ale szkoda, że pośrednio. Hitem było skierowanie mnie do kancelarii w Białymstoku, bo podobno jako jedyna specjalizowała się w takich sprawach. Mam wrażenie, że szczecińscy RK stoją bardziej po stronie przedsiębiorcy niż konsumenta. Rozwala mnie formułka czytaj umowy, i takie są przepisy(jawnie antykonsumenckie). W przypadku sporu ze spółką miejską, nawet nie ma po co się ich radzić, wiadomo co powiedzą. Mimo to gratuluję, na zasadzie wyboru mniejszego zła, dobrze że są.
Kons
2017-03-13 07:02:26
Ciekawe, ile ludzi w komentarzach napisze swoje pozytywnie rozwiązane historie w temacie konsumenckim. Oczywiście, poza otrzymaniem porady, aby zawsze dokładnie czytać umowy i gwiazdki ;) Swoją drogą, emerytura na karku, wiele młodych, prężnych ludzi czeka na stanowisko, a tutaj prezydent pokazuje dobre serce i trzyma kobietę na siłę, zamiast dać jej odpocząć po tylu latach wytężonej pracy, nacieszyć się życiem. Zdaje się, że mianował ją jeszcze Runowicz, czy nawet Jurczyk...
bieta
2017-03-13 06:45:22
Serdecznie gratuluję naszej Pani Rzecznik!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA