Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Lodowy pałac na różowo. Żeby zwrócić uwagę na profilaktykę nowotworową

Data publikacji: 2020-01-26 08:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-27 12:21
Lodowy pałac na różowo. Żeby zwrócić uwagę na profilaktykę nowotworową
 

Szczecińska filharmonia włącza się w Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. W niedzielę (26 stycznia) wieczorem zaświeci się na różowo, by wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland zwrócić uwagę na problem profilaktyki nowotworowej.

- Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy przypada 21-28 stycznia. W tych dniach odbywają się liczne akcje i kampanie edukacyjne, których celem jest szerzenie wiedzy na temat raka szyjki macicy oraz propagowanie wśród kobiet regularnych badań cytologicznych jako najlepszej metody profilaktyki tego typu nowotworów - informuje Katarzyna Plater - Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. - Studentki i studenci wychodzą na ulice największych miast Polski, aby wspólnie pokazać różową siłę. Są obecni na uczelniach wyższych, w centrach kulturalnych, kinach, teatrach, lodowiskach, klubach fitness, salonach piękności i biegach miejskich. A wszystko po to, aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców i zachęcić ich do profilaktyki antynowotworowej. W niedzielę zaświecimy się na różowo, by zwrócić uwagę na wagę profilaktyki. Edukatorów będzie można też spotkać w holu filharmonii przed niedzielnym koncertem Jazz Band Młynarski - Masecki (czyli przed godziną 19 - przyp. red.).

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Tania landrynka
2020-01-27 00:01:42
Ani nie znasz się na architekturze, ani nie potrafisz zrozumieć szczytnej idei. Piękna filharmonia we wspaniałej szczytnej sprawie! Brawo!
Tania landrynka.
2020-01-26 12:46:32
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA