Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Lodówki pełne... marihuany

Data publikacji: 2017-08-16 22:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:47
Lodówki pełne... marihuany
 

Plantację konopi w barze szybkiej obsługi odkryli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Właścicielowi lokalu, Mirosławowi G., grozi nawet 8 lat więzienia.

Świnoujscy policjanci przeszukali jeden z barów szybkiej obsługi w Międzyzdrojach po otrzymaniu informacji, że jego właściciel może się zajmować dystrybucją narkotyków. Sygnał okazał się prawdziwy.

W piwniczce, której wejście ukryte było pod dywanem, funkcjonariusze znaleźli ponad sto krzewów konopi i łodygi roślin o łącznej masie 372,88 grama oraz dwie lodówki wypełnione ponad trzema kilogramami marihuany. Poza tym w piwnicy był jeszcze sprzęt i przedmioty służące do produkcji narkotyków: termometry, wentylatory używane do utrzymywania stałej temperatury i wilgotności powietrza, puste doniczki oraz ziemia w workach.

Po przeprowadzeniu badań fizykochemicznych biegli ustalili, że z odkrytych w barze krzewów konopi można było uzyskać około 4620 tzw. działek handlowych marihuany.

Mirosław G. został zatrzymany i tymczasowo aresztowany (na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świnoujściu). Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów: do uprawy konopi innych niż włókniste i wytwarzania z nich środków odurzających w postaci marihuany. Prokuratur prowadzący sprawę skierował już do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia. G. grozi 8 lat pozbawienia wolności.

(lw)

Fot. Policja (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Turystyczne "dodatki"
2017-08-17 11:15:50
Czyli ok. 8 lat na przemyslenia... dla uzdolnionego "piwnicznego Ogrodnika" ? A Kto je rozprowadzal...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA