niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Lodowisko na pl. Orła Białego. Jedna oferta wykonawcy, ale droga

Lodowisko na pl. Orła Białego. Jedna oferta wykonawcy, ale droga

Lodowisko na pl. Orła Białego. Jedna oferta wykonawcy, ale droga
Data publikacji: 2019-11-08 17:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09 20:17
Wywietleń: 1056 426642

Magistrat wraz ze spółką Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia były gotowe przeznaczyć z budżetu miasta ponad 184 tysiące złotych uruchomienie lodowiska na pl. Orła Białego. Jednak jedyny oferent, który do przetargu stanął, żąda o blisko 25 tysięcy złotych ponad ten limit. 

W terminie, czyli do 7 bm., tylko jedna firma złożyła ofertę przetargową. To firma KASJUS Michał Laska - Autoryzowany Salon Sprzedaży z Rumii. Gwarantuje funkcjonowanie lodowiska w okresie od 30 listopada br. do 29 lutego przyszłego roku. Wraz z prowadzeniem wypożyczalni łyżew na 120 par oraz 8 pomocami łyżwiarskimi dla najmłodszych. Także - serwisowanie tafli w terminie 36-godzinnym.

To wszystko za niebagatelną kwotę 209 100 zł. Podczas gdy - jak wynika z protokołu z otwarcia ofert przetargowych - strona miasta była gotowa na ten cel, czyli "wynajem lodowiska syntetycznego", była gotowa przeznaczyć mniej: 184 500 zł.

- Teraz złożona oferta będzie analizowana przez komisję przetargową - informuje Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia i przypomina: "W ramach realizacji zadania na wyłączonym z użytkowania parkingu miałoby się pojawić zadaszone lodowisko o powierzchni 400 mkw. wraz z wypożyczalnią sprzętu".

Jeżeli lodowisko plenerowe miałoby ruszyć jeszcze w listopadzie, rozstrzygnięcie przetargowe powinno zostać ogłoszone w najbliższych dniach.

(an)

Fot. archiwum

Komentarze

Ciekawi mnie dlaczego akurat 184 500,- zł
a nie na przykład 185 000,- lub 184 000,- Te 500 złotych to ze sprzedaży butelek, czy z puszki za przeklinanie w biurze?
2019-11-09 20:17:00
HogoFogo
Otwarcie lodowiska w lipcu i sierpniu odciążyłoby Arkonkę. No i dałoby się ukręcić większe lody.
2019-11-09 17:17:17
heheeh
Na placu Orła Białego zrobić lodowisko a na placu Solidarności proponuję skocznie narciarską! Na placu Adamowicza przydał by się tor saneczkowy! Widać że magistrat bardzo lubi szastać nie swoimi pieniędzmi a później płaczą że nie ma pieniędzy np dla nauczycieli!
2019-11-09 13:32:21
Lokals
A co z paletami i hamakami orsz pchlim targiem? Beda na lodowisku?
2019-11-09 11:24:30
kibic
proponuje zrobić lodowisko na pl.Rodła ... tak to jest jak potomkowie ze wschodu wybierają władze miasta.
2019-11-08 23:35:02
kto kazał rozwalić Lodogryf ?
juz dawno temu powinno być wybudowane nowe lodowisko stałe - przynajmniej działające przez pół roku/rok, a nie stawianie jakiś tymczasówek.
2019-11-08 21:32:51
beee
odnoszę wrażenia, że idioci chcą uszczęśliwić nas na siłę. patrzą na potrzeby społeczeństwa poprzez pryzmat swoich złudzeń (za nasze pieniądze)
2019-11-08 21:08:16
Mieszkaniec
Życzę pomysłodawcom dobrego samopoczucia jak okoliczni mieszkańcy będą na was psy wieszać.Pozbyli się samochodów bo trwa prototypowanie Zmniejszono liczbę miejsc parkingowych A teraz wciska się na plac pseudo lodowisko "syntetyczne"licząc że będzie dużo chętnych.I powstanie problem gdzie tatusie czy mamusie zaparkują swoje auta?Bo tam parkingu na pewno nie będzie.:)
2019-11-08 20:42:37
Lodowisko syntetyczne?
A po co to? Nie macie co z podatkami robić, to je obniżcie!
2019-11-08 20:11:21
Po co?
Na Gubałówce jest komercyjne lodowisko i miasto nie musi nic dopłacać.
2019-11-08 18:47:47
arb
Jednak te felietony piszą głąby .... , Skąd wiadomo że miasto nie zaniżyło wartości w zamówieniu ??
2019-11-08 17:37:44