czwartek, 12 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Misiło ma w piątek zostać wykluczony z Nowoczesnej

Misiło ma w piątek zostać wykluczony z Nowoczesnej

Misiło ma w piątek zostać wykluczony z Nowoczesnej
Data publikacji: 2018-11-29 21:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 989 364339

W piątek zarząd krajowy Nowoczesnej ma wykluczyć posła Piotra Misiłę z partii – dowiedziała się PAP.

W czwartek odbyło się posiedzenie klubu Nowoczesnej, które trwało blisko sześć godzin. Po dwóch godzinach od rozpoczęcia obrad, miejsce spotkania opuścił poseł Piotr Misiło.

Jak dowiedziała się PAP, podczas posiedzenia klubu Misiło recenzował działania przewodniczącej Katarzyny Lubnauer i sekretarza generalnego Adama Szłapki. "Godzinne wystąpienie Piotra przerwała pani Lubnauer, mówiąc, że Piotr nie może brać udziału w posiedzeniu klubu, bo zarząd wyrzucił go z partii w SMS-owym głosowaniu" – relacjonował jeden z posłów. Z decyzją tą miała nie zgodzić się większość posłów, oceniając działanie Lubnauer jako "skandal i putinowskie metody". "W związku ze sprzeciwem posłów przewodnicząca wycofała się ze swojej decyzji" – powiedział polityk. Wtedy Piotr Misiło opuścił posiedzenie klubu.

Jeden z członków zarządu Nowoczesnej powiedział PAP, że Lubnauer faktycznie przeprowadziła SMS-owe głosowanie nad wykluczeniem Misiły z partii, jednak miało być ono potraktowane jako sonda. - W oparciu o to, że większość członków zarządu była za wykluczeniem posła, ona to przekazała w niezbyt fortunnej formie, że taka decyzja już zapadła. Natomiast to formalnie zostanie zatwierdzone w piątek. Myślę, że przez noc się nic nie zmieni i ta decyzja zostanie utrzymana – powiedział polityk.

Misiło ma zostać poinformowany przez zarząd o swoim statusie w Nowoczesnej jeszcze przed swoją konferencją prasową; zapowiedziana jest ona na piątek na godz. 11.

Ze źródeł PAP wynika, że jeszcze przed spotkaniem wszystkich posłów Nowoczesnej, odbyło się posiedzenie prezydium klubu partii. Podjęto wtedy próbę wykluczenia z klubu Piotra Misiły, by nie mógł wziąć udziału w późniejszym posiedzeniu posłów. Nie zgodziła się na to szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz mówiąc, że każdy ma prawo do obrony.

W poniedziałek Lubnauer poinformowała o zawieszeniu Misiły w prawach członka Nowoczesnej, złożyła też wniosek do sądu koleżeńskiego o usunięcie go z partii. Szefowa Nowoczesnej oceniła, że Misiło "niszczy Koalicję Obywatelską przez swoje osobiste ambicje".

Decyzja szefowej Nowoczesnej miała związek z wywiadem, którego Misiło udzielił "Rzeczpospolitej". Poseł ocenił w nim m.in., że Lubnauer - jako szefowej partii - zabrakło doświadczenia, a Nowoczesna znalazła się w kryzysie.

Poseł zaapelował też do Lubnauer o natychmiastową dymisję sekretarza generalnego partii Adama Szłapki, w związku z zawiązaniem w sejmiku województwa śląskiego koalicji z PiS przez radnego Wojciecha Kałużę, który startował do sejmiku z list Koalicji Obywatelskiej. Porozumienie programowe PiS z Kałużą umożliwiło PiS-owi stworzenie zarządu województwa – Kałuża został jego wicemarszałkiem. "Pana Kałużę rekomendowała, poprzez ręczne sterowanie sekretarza generalnego, Monika Rosa. Wnioski muszą być wyciągnięte" - powiedział "Rzeczpospolitej" Misiło.

Wywiad Misiły wzbudził dezaprobatę nie tylko szefowej partii, ale i posłów Nowoczesnej, którzy zgodnie przyznawali w rozmowie z PAP, że tego typu sprawy powinno się załatwiać wewnątrz partii, a nie w mediach.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

do @ balu
- z Nitrasem stworzą firmę do zamiatania Szczecina. Schetyna napisze im "biznesplan".
2018-11-30 13:49:42
Radek
Pan Misiło jest znacznie ładniejszy od szefowej.Powinien być twarzą Nowoczesnej.
2018-11-30 11:33:08
Piter
Misiło jedź nad Morze Azorskie ;-)
2018-11-30 10:40:04
Olek
Ciele wyruch... takiego byka!
2018-11-30 10:07:00
pajace
a nie mozna wykluczyc calej tej partyjki ktora to juz dawno przestala byc samodzielna a misilo niech idzie do rysia i jego nowej partii razem o przepraszam wolnosc
2018-11-30 09:48:13
max
No i zgrilowała Misiłę ta baba Lubnauer! Najpierw Petru a teraz Piotra - wstyd panowie tak dajecie sobą pomiatać!
2018-11-30 09:41:05
moks
Czy to TEN co skakal po krzeslach bo za madry to ON niebyl
2018-11-30 09:14:26
@balu
chyba nie,to"pani"Lubnauer,która mieni się carycą partii wcześniej POLECI.
2018-11-30 08:47:38
Teraz juz czeka by Razem
iść do zwycięstwa na "sześciu kruli".
2018-11-30 01:10:50
balu
I za jakieś dwa lata rynek zweryfikuje Pana posła...Obstawiam, że ten tytan intelektu odnajdzie się jako kierowca w Taxi4You lub CityTaxi. I dobrze!!!
2018-11-29 22:03:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie