środa, 19 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Lionsi słabo słyszącym

Lionsi słabo słyszącym

Lionsi słabo słyszącym
Data publikacji: 2018-05-13 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:10
Wywietleń: 2428 327429

W komputery i drukarki wzbogacił się szczeciński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących. Stało się tak dzięki działaniom szczecińskiego Lions Club Rainbow Bridge. W piątek nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu multimedialnego.

Podczas koncertu charytatywnego zorganizowanego na rzecz tej placówki kilka miesięcy temu przez Lions Club Rainbow Bridge, zebrano 40 tysięcy złotych. Z tych środków został zakupiony sprzęt multimedialny dla Specjalnego Ośrodka Szkono-Wychowawczego dla Dzieci Słabosłyszących. Działania szczecińskiego Lions Club Rainbow Brigde we współpracy z Lions Cliub Stolzenau nad Wezerą przyniosły wymierne efekty.

- To jest jeden z dziesięciu komputerów, które udało nam się kupić oraz dwie drukarki, urządzenia wielofunkcyjne - pokazywała sprzęt Irena Andrzejewska, wicedyrektor SOSW dla Dzieci Słabosłyszących. - Nowo zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany w pracowni multimedialnej oraz pracowniach przedmiotowych.

Podczas piątkowej prezentacji przedstawiciele mediów mogli zobaczyć, jak wygląda lekcja języka polskiego z użyciem nowoczesnego sprzętu. Polonistka Aneta Całużyńska przyznała, że urządzenia multimedialne szczególnie korzystnie wpływają na edukację uczniów z wadą słuchu, ponieważ umożliwiają nauczycielowi stosowania obrazów przy objaśnianiu trudnych zagadnień. Uczniowie podkierunkiem polonistki wydają także gazetkę szkolną "Aparacik".

- Nowy numer gazetki został złamany i wydrukowany już na najnowszym sprzęcie. Nazwa gazetki jest nieprzypadkowa i ma dwa znaczenia: ponieważ nasi uczniowie noszą aparaciki,  a czasami są takimi aparacikami z charakterem - wyjaśniła dyrektor SOSW dla Dzieci słabosłyszących Anna Twardochleb.

Dodała, że bardzo cieszy ją współpraca z Lions Club-em, gdyż dzięki niej nauczyciele ośrodka mogą korzystać z najnowszych narzędzi dydaktycznych, a dzieci uczestniczyć w atrakcyjniejszych lekcjach, pracy i zabawie.   

Prof. Ewa Kołodziejek, prezydent Lions Club Rainbow Brigde w Szczecinie przyznała, że Lions Club nie kończy na tych działaniach współpracy z SOSW dla Dzieci Słabosłyszących. - Zamierzamy również w tym roku zorganizować kolejny koncert w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Staromłyńskiej z udziałem uczniów oraz studentów Akademii Sztuki. Naszym celem jest wspieranie młodzieży uzdolnionej artystycznie. Podczas koncertu uczniów odbędzie się licytacja prac plastycznych studentów. Zebrane w ten sposób środki trafią do ośrodka dla dzieci słabo słyszących, w którym chociaż dobrze wyposażonym, widzimy wiele potrzeb -  dodała prof. Ewa Kołodziejek. - Liczymy na to, że uda nam się pozyskać darczyńców i sponsorów w naszej dalszej działalności charytatywnej dla ośrodka, w którym wspaniałe dzieci kształci wspaniała i profesjonalna kadra oraz dyrekcja.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu (na górze): Dyrektor szkoły Anna Twardochleb (w środku) odbiera sprzęt od prezydent Lions Club Rainbow Bridge w Szczecinie prof. Ewy Kołodziejek (z prawej).

Lionsi słabo słyszącym Lionsi słabo słyszącym Lionsi słabo słyszącym Lionsi słabo słyszącym

Komentarze

;-)
Pani Ewa super człowiek, mialem z nia zajecia na studiach ;-)WSH pozdrawia ;-)
2018-05-13 17:21:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie