wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Lions Club niedosłyszącym

Lions Club niedosłyszącym

Lions Club niedosłyszącym
Data publikacji: 2017-06-08 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 1190 267984

Dzięki nim dzieci słabo słyszące mogą korzystać ze specjalistycznego sprzętu do nauki chemii, cieszyć się zielonym skwerem, jeździć na rowerach. Lions Club Rainbow Bridge w Szczecinie i Lions Club ze Stozenau nad Wezerą od kilku lat wspierają szczeciński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabo Słyszących.

Placówka przy ul. Grzymińskiej to wiodący tego typu ośrodek w kraju. Kształci dzieci z wadą słuchu od zerówki po maturę. Zaangażowanie nauczycieli i pracowników w nauczanie, ale także wychowanie podopiecznych, którzy otrzymują tu przygotowanie do samodzielnego życia, dostrzegli przedstawiciele Lions Club ze Szczecina oraz zachodnich Niemiec.

- Współpraca zaczęła się około pięć lat temu. Przedstawiciele Lions Club zaproponowali, że urządzą nam skwerek. Zagospodarowali teren, posadzili wiśnię japońską i krzewy. W kolejnym roku w ramach Krokusowej Rewolucji przywieźli mnóstwo cebulek krokusów i tulipanów, które wspólnie sadziliśmy - opowiada Anna Twardochleb, dyrektor SOSW dla Dzieci Słabo Słyszących.

Kluby regularnie wspierają ośrodek. W sobotę nastąpiło przekazanie kolejnych darów. - Dzięki obu klubom przez lata współpracy możliwy był zakup komputerów, rowerów, rzutnika. W ostatnim czasie dzięki Lions Club nasza szkoła wzbogaciła się w specjalistyczny sprzęt do nauki chemii, na co nie moglibyśmy sobie pozwolić. Dzieci korzystają z niego podczas przeprowadzania doświadczeń i mają urozmaicone lekcje - mówi Anna Twardochleb.

Wielu uczniów tej placówki mieszka w szkolnym internacie. Spędzają więc w niej cały czas, uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Zarówno szczeciński klub, jak i goście z Niemiec od czasu do czasu przywożą więc szkole niezbędne przybory piśmiennicze: kredki, farby, bloki, oraz zabawki, puzzle. Zanim jednak dojdzie do przekazania darów, przedstawiciele klubów pytają szkołę o potrzeby, aby móc podarować jej to co jest naprawdę niezbędne. W podziękowaniu uczniowie organizują występy dla swoich darczyńców, a władze szkoły zapraszają ich na szkolne uroczystości, m.in. Wigilię szkolną i jubileusze.

- Ta współpraca jest dla nas niezwykle cenna. Nasi uczniowie otrzymują coś, na co nie moglibyśmy sobie pozwolić, ale też wzbogaca nas ona o zwykłe przyjacielskie relacje - dodaje dyrektor. - Nasi darczyńcy z zainteresowaniem obserwują, jak nasze dzieci tańczą, śpiewają i po prostu rozwijają się.

Elżbieta Kubera

Na zdjęciu: W sobotę Lions Club Rainbow Bridge w Szczecinie i Lions Club ze Stozenau nad Wezerą przekazały podarunki dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Słyszących w Szczecinie.

Fot. Robert Stachnik

Lions Club niedosłyszącym Lions Club niedosłyszącym

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”