Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Liczą nas na przejazdach

Data publikacji: 05 października 2016 r. 15:40
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Liczą nas na przejazdach
 

Trwa pomiar ruchu na wybranych przejazdach kolejowych w Szczecinie. W 10 różnych miejscach liczone są wszystkie pojazdy – samochody, autobusy, motory i rowery. 

- Wykonanie pomiarów natężenia ruchu drogowego na przejazdach kolejowych przeprowadzone jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 30 października 2015 roku, w prawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic z drogami i ich usytuowanie - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Pomiary należy przeprowadzać w miesiącach: kwiecień - maj lub wrzesień – październik, w ciągu dwóch kolejnych dób (wtorek i środa lub środa i czwartek).

W Szczecinie liczenie pojazdów odbywa się w dniach 4-5 oraz 11-12 października na ulicach Cukrowej, Witkiewicza, Bałtyckiej, Świętojańskiej, Pomorskiej, Tczewskiej, Goleniowskiej, Kablowej i Lipowej. Równolegle swoje pomiary będą prowadzili także pracownicy kolei.

Podczas liczenia uwzględnione zostaną wszystkie pojazdy przekraczające przejazd kolejowo-drogowy, łącznie z rowerami i motorowerami. Średnie dobowe natężenie ruchu oblicza się jako średnią arytmetyczną z pomiarów przeprowadzonych w ciągu dwóch dób.

Przeprowadzone badania mają pomóc we wprowadzeniu ewentualnych zmian na przejazdach oraz w rejonie skrzyżowań i poprawę bezpieczeństwa. (t)

Fot. ZDiTM

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA