Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Licytuj i pomagaj! Najciekawsze aukcje WOŚP na Allegro

Data publikacji: 26 stycznia 2023 r. 17:56
Ostatnia aktualizacja: 26 stycznia 2023 r. 20:25
Licytuj i pomagaj! Najciekawsze aukcje WOŚP na Allegro
Fot. Grzegorz Siwa (arch.)  

Zaproszenie na mecz Pogoni w loży VIP w towarzystwie Prezydenta Miasta, obiad z Marszałkiem Senatu, a może koszulka piłkarska reprezentacji Polski z autografami Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego? To tylko niektóre atrakcje, jakie możemy wylicytować z okazji 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten odbędzie się już w tą niedzielę, 29 stycznia.

Ostatnia niedziela stycznia stanie się niezwykle kolorowa za sprawą finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku skupia się na szybkiej diagnozie sepsy zbierając fundusze na nowoczesny sprzęt diagnostyczny. W dniu finału na ulice wyjdą wolontariusze z puszkami, zbierając pieniądze i rozdając charakterystyczne serduszka. Nie jest to jednak jedyna forma, w jakiej możemy wspomóc WOŚP.

Jak co roku instytucje, politycy, samorządowcy i artyści wystawiają oryginalne atrakcje i wyjątkowe przedmioty na aukcje, z których cały dochód wspiera WOŚP. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek zaproponował wylicytowanie meczu Pogoni Szczecin w loży VIP w towarzystwie swoim oraz czwórki znajomych czy bliskich zwycięzcy licytacji, którzy również dostaną vipowskie zaproszenie. Natomiast Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przygotował dla zwycięzcy licytacji oraz jego rodziny obiad w swoim gabinecie, wspólne zwiedzanie gmachu Senatu i Sejmu, pamiątkowe zdjęcie i upominki.

Jeśli natomiast marzą nam się autografy, możemy sprawdzić licytacje Urzędu Marszałkowskiego. Marszałek Olgierd Geblewicz wystawia na aukcję pufy z festiwalu Pol’and’Rock podpisane przez Jurka Owsiaka oraz koszulkę piłkarską reprezentacji Polski z autografami Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego.

Dla fanów sztuki czeka także zaproszenie na spektakl i wizytę za kulisami Opery na Zamku.
Opera na Zamku ma więcej propozycji  - to podwójne zaproszenie VIP na premierę opery G. Verdiego „Trubadur” i pamiątkowa fotografia z artystami oraz udział w popremierowym bankiecie. Do tego dołącza ekskluzywne zwiedzanie wnętrz opery z jej dyrektorem w roli przewodnika.

Jeśli ktoś chciałby, żeby jego biznes kręcił się tak dobrze, jak koła w rowerze, może wylicytować reklamę swojej firmy na 200 rowerach miejskich w Szczecnie, którą przygotował operator spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne. Reklama może się mieścić na tylnym kole i koszyku, a zwycięzca licytacji nie będzie się musiał niczym martwić, bo po wysłaniu projektu, wszystkim zajmie się spółka.

Fabryka Wody, choć jeszcze nieukończona, zaprasza do zwiedzania budowy. Zwycięzca będzie pierwszą osobą, która wejdzie na teren obiektu i będzie mógł wraz z rodziną zajrzeć do wszystkich jej stref - basenów, saun, ale także podbasenia, ukrywającego urządzenia i instalacje, odpowiadające za działanie technologii basenowej. Dla gości zostanie przygotowany również pokaz naukowy, dający przedsmak tego, jak będą wyglądały odwiedziny w działającym Edukatorium.

Dla romantyków kochających patrzeć w gwiazdy, szczecińskie Morskie Centrum Nauki przygotowało zaproszenie na wyjątkowy walentynkowy pokaz w Planetarium na osobności ze swoją drugą połówką. Udane walentynki (i nie tylko) możemy spędzić także w Baszcie Siedmiu Płaszczy w Szczecinie, która oferuje jednodniowy nocleg w wybranym terminie. W pakiecie otrzymujemy godzinną przejażdżkę po szczecińskich ulicach limuzyną marki Rolls Royce z lampką szampana na pokładzie. Być może to pomysł na oryginalne zaręczyny?

Wśród licznych szczecińskich aukcji, już tradycyjnie, do wylicytowania będą godzinne przejażdżki nietypowymi samochodami. Aukcje przygotował miłośnik i kolekcjoner starych samochodów ze szczecińskiego Pogodna. W tym roku będzie można wylicytować przejażdżki prawdziwym milicyjnym Polonezem i... karawanem, który powstał na bazie Żuka.

Z okazji 31. Finału WOŚP Sztab Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza do licytacji m.in.: złotego medalu w piłce siatkowej z sezonu 2021/2022;  kalendarza ściennego z autografem piłkarzy Pogoni Szczecin - "Historia wielu pokoleń", który powstał z okazji 75 rocznicy powstania Dumy Pomorza; piłki siatkowej z autografami kobiecej reprezentacji Polski w piłce siatkowej. Wszystkie aukcje i wydarzenia Sztabu WOŚP US znajdują się w specjalnej zakładce na stronie uczelni.

Parlament Studentów Politechniki Morskiej na aukcje WOŚP wystawiła m.in. litery z napisu AKADEMIA MORSKA (każda ma 120 cm wysokości), który znajdował się na dachu uczelni przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Uczelnia zmieniła nazwę na Politechnika Morska w 2022 roku, a napis zdjęto i zastąpiono nowym.

Orkiestrę wspiera też Marek Maj - szczeciński poeta, autor tekstów piosenek, sztuk teatralnych i spektakli poetyckich. Na portalu aukcyjnym wystawił swoje towarzystwo. Zastrzega jednocześnie, że nie wie czy to taka znowu atrakcja. - I dlatego licytacja zaczęła się ostrożnie od 1 złotówki – mówi. – Przekroczyła już magiczny próg 100 złotych.

Maj nazwał swoją akcję „Maj daj” co oczywiście nawiązuje do słowa „mayday” będącego odpowiednikiem sygnału SOS. Bo i w tym roku WOŚP będzie ratowało ludzkie życie. W ramach wylicytowanej kwoty można liczyć na kieliszek wina, tomik wierszy „Teorie naiwne” lub „Obrzeża i skraje”. W gratisie dedykacja oraz rozmowa.©℗

Magdalena Klyta, (żuk, ToT, aj, as, sag) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pier'Dolnięty
2023-01-27 14:03:29
JE Marszałek dodatkowo powinien wystawić na licytację wydobytą rtęć z Odry oraz skany protokołów posiedzeń Samorządowego Sztabu Kryzysowego
@Skawa
2023-01-27 10:26:51
My piszemy o nepotyzmie a nie o kradzieży, my piszemy o hejcie Owsiaka za co był wielokrotnie skazany, piszemy o odnoszeniu korzysci majątkowych z żebraniny dzieci, mówimy o tym że stworzono bardzo sprawny biznes który bliskim i dalszym pociotkom Owsiaka daje bardzo dostatnie życie, mówimy o niejasnościach finansowych w fundacji, ignorowaniu decyzji sądów, blokowaniu dostępu do dokumentacji np zakupowej. Mówimy o tym że nie wszystko jest tak jak przedstawiający wolne media... Czy to kradzież?
@skawa
2023-01-27 08:58:58
Nic nie znaleźliśmy o sprawach kradzieży, chyba to Skawciu zmyśliłeś na poczekaniu. Natomiast w demokracji są ludzie którzy mają odwagę sprawdzić transparentność i dla przykładu zastanawiają się czy wszystkie środki są przeznaczone dla dzieci czy też na "obsługę". Warto żeby jak najwięcej naszych pieniędzy szło na dzieci a jak najmniej na obsługę. Ślepy i głuchy tego nie widzi
FIGO
2023-01-27 00:52:47
Ten kochany Jurek Owsiak jak zaczynał , miał sławę , pociągnął za sobą miliony ludzi .To było coś ! Po co jako resortowe dziecko opowiedział się politycznie za opcją kapusiów i sprzedawczyków Polski . Poglądy ma prawo mieć każdy . Jak się powiodła , szczera spontaniczna akcja , to się trzeba było tego trzymać, a nie bawić się w politykę . Głupia łona i idea skona . Jednym słowem zjadła dupka przygłupka . Jest demokracja , kto " bogatemu zabroni " inwestować w złoty melon ! Mogłeś być kandydatem
Skawa
2023-01-26 22:10:20
I za to PIS i jego pieski ujadające jest skreślony do końca świata i jeden dzień dłużej, a mowa tu o mowie nienawiści i wmawianie Polakom, że ktoś jest złodziejem i kradnie! Żadna inna partia w tym kraju nie podzieliła Polaków jak PIS!!!! Trzeba być naprawdę głupim i ślepym żeby tego nie widzieć i nie rozumieć!!!!
@Bronek
2023-01-26 21:50:16
Bronku a dlaczego ty nie masz honoru i chcesz być leczony za pieniądze podatników głosujących na PiS oraz reszty która na PiS nie głosuje ale też i was nie popiera. Miej honor i odwagę powiedzieć że nie chcesz być leczony.
@@@Łowsikowy
2023-01-26 20:59:58
Dba to o ciebie pisowo jak im sprzedasz swój głos a WOŚP ratuje życie , nie pisz już bo się sam masakrujesz , a po pomoc to do wydzyka
@Bronek
2023-01-26 20:46:18
Wszyscy dajemy na WOŚP i wszyscy płacimy na utrzymanie tego sprzętu w szpitalach a że z tego przez 10 lat wykroiło się na inne zlecenia do złotego melona 90 mln to już inna sprawa. No niestety ty tego nie rozumiesz bo podstawowa twoja rola to odmówić komukolwiek pod byle pretekstem leczenia bo cię zżera nienawiść do prawdy
Oskar
2023-01-26 20:21:36
Co wy??? Dajcie Owsikowi pieniadze. Biedny jest, od prawie 30 lat nie pracuje. Miejcie serce, sponsorujcie biedaka. I tylko nie pytajcie o rozliczenie fundacji, to nie wasza sprawa ile idzie na sprzet a ile do kieszeni.
Bronek
2023-01-26 20:14:52
PISiorki krzyczą i komentują ale mieć odwagę i honor nie być leczonym na sprzęcie WOŚP no to już nie bardzo... Pierwsi stoją w kolejce i krzyczą dałem, dałem mnie się należy!!!!!
Jak wystawić aukcję
2023-01-26 19:47:14
Dla WOŚP, pytam bo chciałbym wystawić na licytację czarną dziurę Sagittarius A*
@@Łowsikowy
2023-01-26 19:40:53
DO@Łowsikowy . Wydatki WOŚP to jedynie 1.6% tego co wydaje NFZ . No faktycznie KOmunistyczna piramida finansowa dba o moje życie
@Łowsikowy
2023-01-26 19:19:11
Przebrała się miarka głosuj na jarka , masz rację zamiast na sprzęt medyczny z którego będziesz korzystał weź pieniądze które dostajesz od pisiorstwa i kup wódkę , tylko pamiętaj żeby odmawiać korzystania z tego co WOŚP kupilo.
podziwiam owsiaka
2023-01-26 19:04:40
że potrafił opinii publicznej wmówić że bez tej akcji słuzba zdrowia by upadła a tak naprawdę wydatki budzetu to 125 mld zł a zbiórka to jakieś 220 mln zł.zreszta każdy widzi ile oddaje na służbę zdrowia w miesięcznych wypłatach a ile daje na te akcję.
Juras
2023-01-26 18:26:37
Kolacja z Krzystkiem na stadionie? Kolacja z Grodzkim w Senacie? Serio ktoś za spotkanie z nimi chce licytować?
Łowsikowy
2023-01-26 18:05:52
ZŁOTE MELONY czekają na Wasze miliony .POzostałe firmy Owsika i rodziny zresztą też .Obsługa POzyskiwania środków Kosztuje

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA