wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kwarantanna w gryfickim DPS-ie

Kwarantanna w gryfickim DPS-ie

Kwarantanna w gryfickim DPS-ie
Data publikacji: 2020-05-05 19:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-05 19:45
Wywietleń: 1219 454018

Wszyscy pensjonariusze i personel Domu Pomocy Społecznej w Gryficach zostali przebadani na obecność wirusa Sars-CoV2. W najbliższych godzinach poznamy wyniki wszystkich testów. We wtorek (5 maja) trzech pensjonariuszy i jedną osobę z personelu, u których już potwierdzono zakażenie koronawirusem, przewieziono do szpitala jednoimiennego na ul.  Arkońskiej w Szczecinie.

W DPS-ie przy ulicy Kościuszki 35 w Gryficach przebywa obecnie 61 pensjonariuszy i 7 osób z personelu.

- Po tym, jak u jednej osoby spośród personelu wykryto koronawirusa, od 2 maja wszyscy z budynku są poddani kwarantannie. Obecnie z potwierdzonym zakażeniem jest osiem osób – cztery osoby z personelu i czworo pensjonariuszy. Wszyscy z wynikiem dodatnim, którzy będą wymagać hospitalizacji, trafią do szpitala jednoimiennego na Arkońską. DPS w Gryficach w najbliższych godzinach zasili nowy personel - informuje Małgorzata Kapłan, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

W drugim budynku tego samego DPS-u, przy ul. Kościuszki 71 w Gryficach, nie wprowadzono kwarantanny. Trwa pobieranie wymazów do testów w kierunku koronawirusa u wszystkich mieszkańców i personelu (105 osób - 54 pensjonariuszy i 51 osób z personelu).

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach potwierdza, że w placówce w obu lokalizacjach jest dostateczna ilość środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji. Sytuacja jest pod stałym nadzorem służb sanitarnych i starosty powiatowego w Gryficach. Wojewoda zachodniopomorski koordynuje transport osób zakażonych z Gryfic do Szczecina.

(ip)

Fot. pixabay

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie