czwartek, 09 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kurtko-śpiwory dla bezdomnych od Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II

Kurtko-śpiwory dla bezdomnych od Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II

Kurtko-śpiwory dla bezdomnych od Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II
Data publikacji: 2019-11-15 15:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-16 22:56
Wywietleń: 1250 427964

Kilkadziesiąt kurtko-śpiworów podarowała organizacjom z naszego terenu pomagającym osobom bezdomnym Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II. Ciepła odzież pomoże przetrwać chłody tym, którzy przebywają poza przytuliskami. Okazją do jej przekazania był również przypadający w niedzielę Światowy Dzień Ubogich.

Dary zostały przekazane organizacjom w piątek 15 listopada w schronisku dla bezdomnych mężczyzn Caritas przy ul. Strzałowskiej w Szczecinie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Fundacji, ks. abp. Andrzej Dzięga, duszpasterz Krajowej Administracji Skarbowej oraz mieszkańcy schroniska.

- Z inicjatywy Fundacji Skarbowości, która działa szczególnie wśród pracowników KAS, ale zachęca też do współpracy wielu innych ludzi dobrej woli, powstał program "Ciepłe serce", w ramach którego przygotowano ciepłe kurtko-śpiwory - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas. - Na tę zimę jest ich uszytych dziewięćset na teren całej Polski. W Szczecinie trafiają do organizacji i instytucji, które pracują z bezdomnymi, także metodą streetworkingu, m.in. do Sióstr Misjonarek Miłości, straży miejskiej, Stowarzyszenia Feniks, do Caritas. Wszystkie osoby bezdomne zapraszamy do schronisk, ale zawsze są tacy, którzy pozostają uparcie na swojej działeczce czy w innym miejscu. Często widać, że brakuje tam ciepłej odzieży, jest ryzyko odmrożenia czy nawet zagrożenie życia.

Kurtko-śpiwory są wykonane z materiałów wodoodpornych, wodoszczelnych, pokrytych powłoką antygrzybiczną, zaopatrzone w odblaski i kieszenie, wewnątrz mają ciepły polar. Śpiwór jest dopinany do kurtki, można go zapakować w specjalny worek, do tego jest też komin na szyje i głowę. Koszt jednego kurtko-śpiwora to 200 zł. Do Szczecina i województwa trafi ich ok. 70.

- Nasza fundacja istnieje od dwudziestu lat - mówi Magdalena Dworska  z Fundacji Skarbowości. - Gromadzimy ludzi, przede wszystkim skarbowców, wokół szlachetnych celów. Kiedy usłyszeliśmy, że rocznie sto osób w Polsce umiera z wychłodzenia, zaczęliśmy nad tym myśleć i działać. Stąd projekt "Ciepłe serce". Pomaganie słabszym i potrzebującym traktujemy jako nasz przywilej i powinność.

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

Kurtko-śpiwory dla bezdomnych od Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II

Komentarze

2-ga wersja
Jedni opchna... a drudzy PO-pchna... i wyjdzie POPIS !/!
2019-11-16 22:24:04
do @ Modniś
- jak opchną to przy mroźnej zimie "zejdą", może to lepsze i tańsze dla s_PO_łeczeństwa... "Małpki" podrożeją, PO i Lewica już się martwią jak "słabsi i potrzebujący" przeżyją za "pińcetplus".
2019-11-16 10:39:44
Modniś
Ciekawe po ile je opchną?
2019-11-16 07:38:31

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie