Niedziela, 16 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kurtko-śpiwory dla bezdomnych od Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II

Data publikacji: 15 listopada 2019 r. 15:06
Ostatnia aktualizacja: 16 listopada 2019 r. 22:56
Kurtko-śpiwory dla bezdomnych od Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II
 

Kilkadziesiąt kurtko-śpiworów podarowała organizacjom z naszego terenu pomagającym osobom bezdomnym Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II. Ciepła odzież pomoże przetrwać chłody tym, którzy przebywają poza przytuliskami. Okazją do jej przekazania był również przypadający w niedzielę Światowy Dzień Ubogich.

Dary zostały przekazane organizacjom w piątek 15 listopada w schronisku dla bezdomnych mężczyzn Caritas przy ul. Strzałowskiej w Szczecinie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Fundacji, ks. abp. Andrzej Dzięga, duszpasterz Krajowej Administracji Skarbowej oraz mieszkańcy schroniska.

- Z inicjatywy Fundacji Skarbowości, która działa szczególnie wśród pracowników KAS, ale zachęca też do współpracy wielu innych ludzi dobrej woli, powstał program "Ciepłe serce", w ramach którego przygotowano ciepłe kurtko-śpiwory - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas. - Na tę zimę jest ich uszytych dziewięćset na teren całej Polski. W Szczecinie trafiają do organizacji i instytucji, które pracują z bezdomnymi, także metodą streetworkingu, m.in. do Sióstr Misjonarek Miłości, straży miejskiej, Stowarzyszenia Feniks, do Caritas. Wszystkie osoby bezdomne zapraszamy do schronisk, ale zawsze są tacy, którzy pozostają uparcie na swojej działeczce czy w innym miejscu. Często widać, że brakuje tam ciepłej odzieży, jest ryzyko odmrożenia czy nawet zagrożenie życia.

Kurtko-śpiwory są wykonane z materiałów wodoodpornych, wodoszczelnych, pokrytych powłoką antygrzybiczną, zaopatrzone w odblaski i kieszenie, wewnątrz mają ciepły polar. Śpiwór jest dopinany do kurtki, można go zapakować w specjalny worek, do tego jest też komin na szyje i głowę. Koszt jednego kurtko-śpiwora to 200 zł. Do Szczecina i województwa trafi ich ok. 70.

- Nasza fundacja istnieje od dwudziestu lat - mówi Magdalena Dworska  z Fundacji Skarbowości. - Gromadzimy ludzi, przede wszystkim skarbowców, wokół szlachetnych celów. Kiedy usłyszeliśmy, że rocznie sto osób w Polsce umiera z wychłodzenia, zaczęliśmy nad tym myśleć i działać. Stąd projekt "Ciepłe serce". Pomaganie słabszym i potrzebującym traktujemy jako nasz przywilej i powinność.

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

2-ga wersja
2019-11-16 22:24:04
Jedni opchna... a drudzy PO-pchna... i wyjdzie POPIS !/!
do @ Modniś
2019-11-16 10:39:44
- jak opchną to przy mroźnej zimie "zejdą", może to lepsze i tańsze dla s_PO_łeczeństwa... "Małpki" podrożeją, PO i Lewica już się martwią jak "słabsi i potrzebujący" przeżyją za "pińcetplus".
Modniś
2019-11-16 07:38:31
Ciekawe po ile je opchną?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA