Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Kurier sprzedawał sprzęt ukradziony z przesyłek

Data publikacji: 06 grudnia 2016 r. 11:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Kurier sprzedawał sprzęt ukradziony z przesyłek
 

Zarzuty kradzieży trzech paczek usłyszał 33-letni pracownik jednej z firm kurierskich. Zamiast dostarczać paczki odbiorcom otwierał je, a znajdujący się wewnątrz sprzęt elektroniczny sprzedawał. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Funkcjonariusze mierzyńskiego komisariatu Policji zatrzymali 33-letniego mieszkańca Szczecina. Mężczyzna, jak się okazało, pracując w jednej z firm kurierskich zamiast dostarczać paczki odbiorcom, kradł je.

- Szczecinianin usłyszał łącznie dwa zarzuty. Jedna paczka, która nie trafiła do odbiorcy zawierała telefon komórkowy, w drugiej natomiast znajdowały się tablet i antena telewizyjna. W wyniku przeszukania mieszkania sprawcy, policjanci odzyskali część utraconych przedmiotów - informuje asp. Małgorzata Litwin.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie przesłuchania przyznał się do dokonania kradzieży. Sprawa znajdzie finał w sądzie, który może orzec wobec kuriera karę nawet 3 lat pozbawienia wolności. (k)

Fot. Robert STACHNIK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do POCZTA
2017-12-22 22:11:51
Bo poczta polska jest państwowa a państwo ci kasy nie odda bo am cie głęboko w dupie !! Popierdolone przepisy !! To tak z praktyki !
Do Roberta
2016-12-07 09:23:43
Masz dziwne pretensje, że ludzie chcą przesyłkę do domu? Za to płacę 20zł i tego wymagam. Taka specyfika pracy kuriera. To kurier ma się dostosować do klienta a nie odwrotnie. Jak się zatrudniłeś do takiej pracy, to chyba wiedziałeś na czym to polega. Ja pracuję w nocy, a inni w tym czasie śpią.Też mam mieć do nich żal? Szanuję pracę kurierów, ale twoje pretensje są śmieszne.
POCZTA
2016-12-07 07:16:16
Ciekawi mnie dlaczego nie podano nazwy firmy kurierskiej jak coś się dzieje na Poczcie Polskiej to nikt nie ukrywa tego tylko pełna nazwa dokładny adres placówki itd a tutaj proszę anonimowo.
Robert
2016-12-06 16:13:34
Co do kuriera - po prostu złodziej. Co do narzekań na kurierów? Ludzi sami jesteście chorzy i popsuci do szpiku kości. Obecnie ludzie pracują na dwa czy nawet trzy etaty, na dwie zmiany i na trzy - więc co kurier niech pracuje 24 godziny na dobę ch...j z nim i jego rodziną? Kuźwa wielu ludzi zamawia paczki do firmy gdzie pracuje - możliwości jest wiele. Możesz odebrać z paczkomatu, z kiosku, ze stacji paliw ogólnie każda z firm ma jakieś inne możliwości :) ale nie musi być pod dom i to o konkretnej godzinie 17:15 bo potem wychodzicie na impresy, fitness i inne pierdoły. Idąc Waszym narzekających na kurierów to w sumie w urzedach też ludzie pracują i bierzesz jeden z drugim wolne lub zrywacie sie z roboty i wtedy jest OK. Szanujmy pracę każdego jak własną. Polecam może najpierw zatrudnijcie się na kurierów a potem płaczcie jacy to oni są źli :D
Mariusz
2016-12-06 14:56:36
Dla mnie niezrozumiała jest praca upc. 3 razy przyjeżdżał do mnie kurier chociaz informowałem go w jakich godzinach bede w domu, nigdy nie trafił! Po to muszę pracować by on mógł mi cos przywieźć, dostaje prace dzięki mnie i innym takim ludziom. Z pracy kurierów wynika że my musimy dostępność swoje życie i pracę do ich grafiku! To jakies nieporozumienie
Juras
2016-12-06 13:06:52
Co za idiota. Na co on liczył? Sprawa druga. Policja odzyskała towar. A czy policja zdaje sobie sprawę, że po takim odzyskaniu jest on warty połowę tego co był warty w chwili kradziezy? Elektronika użytkowa, to dziś rzeczy osobiste. Nikt nie chce podrapanego, uzywanego telefonu. Często po kradziezy telefony tez są bezpowrotnie uszkodzone programowo, bo złodzieje próbują sforsowac zabezpieczenia telefonu i nieprofesjopnalnie wgrywają soft. Znam takie przypadki, gdzie z wielką pompą zwrócono właścicielowi odzyskany... złom.
Bartek
2016-12-06 12:28:40
Czyzby dpd? To jest chora firma kurierska, skoro dowoza paczki do osob prywatnych to dlaczego nie po 15stej?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA