niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kuracjusze wracają do domu

Kuracjusze wracają do domu

Kuracjusze wracają do domu
Data publikacji: 2020-03-25 20:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 21:12
Wywietleń: 954 448812

Narodowy Fundusz Zdrowia podjął decyzję, że wszyscy kuracjusze mają opuścić uzdrowiska i wrócić do domu, nie czekając do końca turnusu rehabilitacyjnego. W zachodniopomorskich sanatoriach w ostatnich dniach pracowano, żeby obiekty pozostały puste. Pacjenci wracają do domów.

Przypomnijmy, że kilka dni temu marszałek Olgierd Geblewicz zaapelował do ministra zdrowia o pilne wygaszenie trwających turnusów w polskich uzdrowiskach. Według wcześniejszego rozporządzenia, pacjenci, którzy rozpoczęli leczenie uzdrowiskowe przed 14 marca 2020 roku, mogli kontynuować leczenie do czasu przewidzianego programem turnusu. Ale to się zmieniło, ostatnie decyzje zmuszają pacjentów do powrotów do domu. Sanatoria i uzdrowiska do odwołania mają zostać zamknięte. Jak to wygląda w praktyce?

– We wtorek (24 marca) ostatni pacjenci opuszczali nasze obiekty – mówi „Kurierowi” Dariusz Śliwiński, prezes Uzdrowiska Świnoujście. – Organizowaliśmy samochody, prowiant. W PKP nie było możliwości przebukowania biletów, więc dokonano zakupu nowych. Trasa do domu musi być jak najkrótsza i ma mieć jak najmniej przesiadek. Część naszych pacjentów już pojechała, a część opuszcza obiekt. Niektórzy są dowożeni do Szczecina, skąd pociągami udadzą się do domów.

Obiekty pustoszeją. Fizjoterapeuci pozostają w domach, ale do dyspozycji. W ośrodkach i restauracjach pracownicy zajęli się zabezpieczeniem żywności.

– Pozostajemy do dyspozycji wojewody. Należy pamiętać, że dysponujemy kadrą medyczną. To, w jaki sposób będą utrzymywani nasi pracownicy, zależy od decyzji podjętych przez rząd. U nas nie przewiduje się w każdym razie redukcji zatrudnienia – dodaje nasz rozmówca. ©℗

Tekst i fot. BaT

Komentarze

Kazimierz
Słuszna decyzja, aby ograniczyć rozprzestrzenie się wirusa. Niestety uzdrowiska i hotele niosą ze sobą wyższe ryzyko zarażenia się, niż bycie we własnym domu.
2020-03-25 21:10:52
Diabeł czy kto
w głowie się nie mieści jak daliśmy się opętać i zniewolić i w jakich oparach absurdu zaczynamy funkcjonować.Przybiera to już postać zawładnięcia naszych umysłów przez zło lub demony.To jest jakieś szaleństwo.Jeżeli się nie opamiętamy doprowadzimy do samounicestwienia.
2020-03-25 20:51:21

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie