poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kto zostanie przewodniczącym?

Kto zostanie przewodniczącym?

Kto zostanie przewodniczącym?
Data publikacji: 2018-11-21 20:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 1648 362568

W czwartek 22 listopada odbędzie się pierwsza sesja nowej Rady Miasta Szczecin, ósmej kadencji. W programie m.in. wręczenie radnym i prezydentowi zaświadczeń o wyborze, złożenie przez nich ślubowania oraz wybór przewodniczącego Rady Miasta Szczecin.
Nie wiadomo jednak, czy ten ostatni punkt zostanie wypełniony. Bo wszystkie ugrupowania, które wprowadziły swoich kandydatów do Rady Miasta, mają swoich kandydatów na przewodniczącego. W poprzedniej kadencji przejęto formułę rotacyjności - co roku zmieniał się szef RM i dzięki temu każdy z klubów radnych miał swojego reprezentanta na tym stanowisku. Teraz forsowana jest jednak formuła wybrania jednego przewodniczącego na pięć lat - na cały okres kadencji.
Nowa Rada Miasta Szczecin to 31 radnych - 13 z Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna), 10 z PiS i ośmiu Bezpartyjnych (klub prezydenta Szczecina Piotra Krzystka). Przysięgi radnego nie złożą Michał Przepiera oraz Krzysztof Soska. Choć zdobyli mandaty z listy Bezpartyjnych, to złożyli rezygnację. Bo w poprzedniej kadencji byli wiceprezydentami miasta. I teraz prezydent Szczecina zapowiedział, że chce, aby dalej pozostali na tych stanowiskach. Za Przepierę do RM wchodzi Maria Myśliwiec (przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie Niemierzyn), za Soskę – Marek Kolbowicz (wioślarz, medalista olimpijski), a za prezydenta Szczecina Piotra Krzystka – Mirosław Żylik (dyrektor zespołu szkół przy ulicy Hożej ). Do Rady Miasta wejdzie także kandydat PiS na prezydenta Szczecina - Bartłomiej Sochański.
Początek sesji - godzina 10. Będzie ona transmitowana w internecie (na stronie Rady Miasta Szczecin) w wersji audio oraz po raz pierwszy video.
(dar)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Nil
zamiana mandatów u tzw. "bezpartyjnych" jest rodem z PRLu. Tam również stosowano zasadę: członek KC, zastępca członka KC. Tu także: Soska, Przepiera, Krzystek, Doba...jako członkowie mają swoich zastępców członka. Co ciekawe, identycznie jak w PRLu" ich wynik wyborczy jest nieistotny - obojętnie jak mały wynik i tak stają się członkami...
2018-11-22 12:17:21
niedobrze
do "dobrze" - Szczecin nie rozwija się szybko, tylko szybko traci dystans do innych miast w Polsce. Miasto należy porównywać do innych miast, a w szczególności do dynamiki rozwoju innych miast. Szczecin cały czas traci dystans do takich miast jak: Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Rzeszów, Kielce. To że coś udało się zbudować nie świadczy "o szybkim rozwoju", gdyż w tym samym czasie w wyżej wymienionych miastach zbudowano 2-3 razy więcej i szybciej. Innymi słowy, gdyby na czele miasta stanęło dziecko i powiedziało "budujmy coś tam" - to by urzędnicy (po wielu latach) coś tam zbudowali - choćby z nudów - więc to żaden sukces, że coś zbudowano, skoro w tym samym czasie w innych miastach zbudowano więcej i szybciej, a często lepiej i taniej.
2018-11-22 12:11:55
Do... jednej uwagi
Bo to co bedzie niewygodne - to sie juz w czasie nadawania "wytnie" tak obrazowo jak i glosnikowo ! Gdyz Cenzura ma sie dalej dobrze - czy momentami nawet i bardzo dobrze !!
2018-11-22 11:44:40
jedna uwaga
transmisje video mają być w oparciu o serwery znajdujące się w UE - taki zapis podobno jest w ustawie. To jak ma sie do tego fakt realizacji na youtube?? Internauta np. z USA albo Chin nie będzie tego oglądał z serwera stojącego w UE. Proponuję zainteresować sie tym tematem. To chyba nie bardzo zgodne z ustawą.
2018-11-22 08:55:52
acotam
marne nadzieje na lepsze. Krzystek pewnie znowu z PiSem w koalicji i nic sie nie zmieni szczególnie dla mniejszych osiedli, małych zapomnianych uliczek liczą sie tylko "fajerwerki"- duze budowle, główne arterie.
2018-11-22 07:32:58
dobrze
Od kilkunastu lat Szczecin jako miasto rozwija się w szybkim tempie i niech tak zostanie
2018-11-22 07:25:17
czyli można zrobić w konia wyborców
a to cwaniaczki za Soskę, Przepierę, Krzystka ładują swoich 3 maruderów.
2018-11-22 02:54:21
A wogole to...
Jak beda mogli bezpartyjni - Rzadzic Partyjnymi...?? A tylko 1-en Przewodniczacy RM az na 5 lat... przypomina Komune z Pĺanem 5 letnim ! Powolac 2-ch: czyli po 1-nym z 2-ch Najwiekszych Partii - by bylo 2 x po 2,5 roku kazdy !!
2018-11-21 23:36:06
Jasnowidz...
Bedzie zapewne bez wiekszych zmian, gdyz o Obietnicach juz w wiekszosci "po-za-po-minali" czyli od Nowa po staremu...?/!!
2018-11-21 23:19:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie