niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Jest przewodniczący Rady Powiatu w Policach

Jest przewodniczący Rady Powiatu w Policach

Jest przewodniczący Rady Powiatu w Policach
Data publikacji: 2018-11-21 14:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 1007 362515

Cezary Arciszewski został wybrany na kolejną kadencję na stanowisko przewodniczącego polickiej Rady Powiatu (pełnił tę funkcję do tej pory). Był jedynym zgłoszonym kandydatem na środowej, pierwszej w tej kadencji, sesji. Wybrany niemal jednogłośnie – z 19 radnych tylko jeden w ogóle nie dokonał wyboru.

W porządku obrad znalazło się także ślubowanie radnych i wręczenie im stosownych powołań do pracy w samorządzie. Nikt nie zgłosił woli poszerzenia porządku o wybór wiceprzewodniczących rady, starosty i członków zarządu powiatu. Zapewne punkty te znajdą się na kolejnej sesji, która być może odbędzie się już za tydzień – w środę.

Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Cezary Arciszewski (Wspólnota Samorządowa Gryf XXI), zaapelował do radnych o zgodną współpracę i wzajemne zaufanie. Przedstawił też swoje priorytety na najbliższą kadencję. Nowością może być niemal całkowite odejście od papierowej korespondencji, ma ją zastąpić ta elektroniczna. Radni prawdopodobnie zostaną wyposażeni w niezbędny sprzęt.

– Chciałbym państwu zaproponować trzy priorytety naszej wspólnej pracy – mówił Cezary Arciszewski. – Pierwszy, to sprawne obradowanie na sesjach i w komisjach rady. To bardzo istotne dla podejmowania optymalnych decyzji. Chcę zaproponować rezygnację z formy papierowej, szkoda lasów. Każdy z nas w pracy zawodowej i w domu korzysta z urządzeń elektronicznych. Chcę, żeby każdy z radnych był wyposażony w takie urządzenia, a projekty uchwał, protokoły były przekazywane drogą elektroniczną. To pozwoli na bezpośredni kontakt z mieszkańcami przez stronę internetową powiatu polickiego, strony i biuletyny informacji publicznej. Drugi priorytet, to współpraca z przyszłym zarządem powiatu. Pomimo różnic, ten jeden nadrzędny cel, czyli dobro samorządu powiatu polickiego, spowodować musi, że będziemy współpracowali. Trzeci priorytet, to współpraca z gminami tworzącymi powiat policki, z innymi samorządami. Chcę kontynuować forum samorządowe – to spotkania burmistrzów i wójtów gmin tworzących powiat policki z przewodniczącymi rad tych gmin oraz z merytorycznymi pracownikami.

Tekst i fot. (sag)

Na zdjęciu od lewej: Starosta policki (dotychczasowy) Andrzej Bednarek, dotychczasowy i obecny przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, oraz radny – senior Janusz Szwyd (prowadził pierwszą sesję powiatu do czasu wybrania nowego przewodniczącego rady).

Komentarze

radna
Proszę przyjść do sali posiedzeń i zobaczyć co wisi na ścianach, a potem komentować. PS. Bóg, Honor, Ojczyzna... mówi to coś Państwu komentatorom? Jeśli nie, proszę poczytać trochę o historii naszego Państwa i Narodu, a potem.... się nie kompromitować. Pozdrawiam
2018-11-22 11:42:49
Viola
Ze zdjęcia wynika, że wybory odbyły się w kaplicy. To mamy już państwo wyznaniowe?
2018-11-21 19:26:23
Symbol Partii Watykańskiej wisi nad drzwiami.
Symbol Partii Watykańskiej wisi nad drzwiami, a godła Polski nie ma. Co to jest ? bożnica, czy urząd państwowy ?
2018-11-21 18:02:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie