Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Kto podlewa młode drzewa

Data publikacji: 2018-06-02 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:12
Kto podlewa młode drzewa
 

„Codziennie przechodzę przez pl. Rodła i nie widziałem, żeby ktokolwiek i kiedykolwiek, nawet przy okazji obecnie utrzymujących się upałów, podlewał młode sadzonki drzew, jakie wstawiono tu w zamian za wycięte wiekowe okazy. Jeżeli dalej tak będzie wyglądała ich tzw. pielęgnacja, to nie mają szans na przetrwanie” – alarmował pan Kazimierz, nasz Czytelnik.

Nie tylko na pl. Rodła przez żar z nieba wszystko usycha. Dlatego zapytaliśmy w szczecińskim magistracie, czy zieleń miejska jest podlewana w upały: w szczególności nowe nasadzenia drzew, krzewów, roślin rabatowych. Czy sprawa jest w obowiązku miejskich służb, czy wykonawców zajmujących się utrzymaniem i pielęgnacją zieleni w poszczególnych rejonach miasta?

Jak przekazuje Centrum Informacji Miasta, podlewanie roślin odbywa się w ramach bieżącego utrzymania i pielęgnacji zieleni.

– Kwiaty jednoroczne w trakcie upałów podlewane są codziennie, wczesnym rankiem. W przypadku występowania opadów, częstotliwość dopasowywana jest do potrzeb. Wykonują to firmy pielęgnujące zieleń za zlecenie Zakładu Usług Komunalnych. Drzewa i krzewy w okresie dwóch lat od posadzenia są podlewane przez wykonawców, którzy te rośliny sadzili. Odbywa się to w ramach pielęgnacji gwarancyjnej. Natomiast pielęgnacja roślin posadzonych w ramach inwestycji może być wykonywana przez firmę realizującą inwestycję, jeśli zostało to zawarte w umowie. Jeśli pielęgnacja nie została powierzona wykonawcy inwestycji, opiekę nad roślinami przejmuje ZUK – odpowiedział Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. ©℗

Tekst i fot. (an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kto podlewa mlode drzewa
2018-06-03 00:11:25
Odp. moze byc krotka: co niektore psy... i "narobic wokol" drzew - koty !!
jonatan
2018-06-02 23:49:32
Czy Kurier Szcz. musi drukować wypowiedzi chorego psychicznie człowieka o ciągle zmieniającym się nicku, a obecnie występującego pod: "do@capa kościelnego"? Opanowała go jakaś mania prześladowcza z ciągłym wbudowywaniem PO, KOD, dosłownie w każdą wypowiedź. Umieszczanie postów tego chorego człowieka, jest obelgą dla pozostałych czytelników Kuriera Szcz. I nie obchodzą mnie jego poglądy polityczne, zwracam jedynie uwagę na obsesyjny charakter jego wypowiedzi.
do @ capa kościelnego
2018-06-02 20:12:31
- czyli wykastrowanego "KOz(D)ziarza"....PO_tłuku do PO_dlewania i do PO_sadzenia jest, cyt."...Platforma Obywatelska ... Był między innymi marszałek Olgierd Geblewicz, poseł Norbert Obrycki i senator Tomasz Grodzki. ... Jednym z nich był Jan PO_słuszny, radny Szczecina. Sadził w proteście dąb, nazwany Janem (na "cześć" ministra Jana Szyszki - red.)....Jest jeszcze pania Arletta N. z Kuriera.
cap kościelny
2018-06-02 11:24:27
Trzeba zapytać arcy bi skopa , jaki to swięty jest odpowiedzialny za podlewanie drzewek a która swięta za podlewanie kwiatków i trawek.... Jak się już dowiesz, to daj na mszę dla tego świętego i niech leje!
water
2018-06-02 10:39:01
Jeden liczy na drugiego,czyli nie podlewa nikt. Scedowana czynność na deszcz. Kiedy ostatni raz widzieliście polewaczkę na ulicach miasta?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA