niedziela, 19 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkanie Plus w Szczecinie. Na razie papierkowa robota

Mieszkanie Plus w Szczecinie. Na razie papierkowa robota

Mieszkanie Plus w Szczecinie. Na razie papierkowa robota
Data publikacji: 2018-11-16 15:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:00
Wywietleń: 722 361825

Kiedy w Szczecinie będzie realizowany program "Mieszkanie Plus"? Nie wiadomo. Na razie trwają procedury związane z powstaniem spółki, która ma wybudować mieszkania.

To jedna z ostatnich interpelacji złożonych w trakcie siódmej kadencji Rady Miasta Szczecin (wygasa ona 16 listopada). Interpelację złożył Janusz Jagielski - radny PiS. Dotyczy realizacji rządowego programu "Mieszkanie Plus" w Szczecinie.

Odpowiedzi udzielił partyjny kolega Jagielskiego - wiceprezydent Marcin Pawlicki, który pełnił to stanowisko jako reprezentant PiS. - Od lutego 2016 roku przez trzy lata miasto piętrzy problemy i trudności przy realizacji tego programu. W tym czasie inne miasta oddały już gotowe mieszkania - oburza się radny.

Co na to miasto?

- Gmina Miasto Szczecin podobnie jak inne miasta w Polsce chce zaoferować możliwość skorzystania z programu proponowanego przez rząd. Został dokonany wybór nieruchomości przy ulicach Wschodniej/Sąsiedzkiej w Szczecinie. Budowa osiedla „Słoneczne Tarasy” zostanie zrealizowana przez powołaną w tym celu spółkę celową z udziałem TBS „Prawobrzeże”. Na jej utworzenie wymagana jest zgoda właściciela TBS - Gminy Miasta Szczecin. Dokumenty na Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników, pozytywnie zaopiniowane przez Radę Nadzorczą wpłynęły do Urzędu Miasta Szczecin – Biura Nadzoru Właścicielskiego. Po zaopiniowaniu przez biura i wydziały UM zwrócono się do zarządu TBS o złożenie wyjaśnień i dokonanie ewentualnych korekt w przedłożonych materiałach. Jest to standardowa procedura związana z podejmowaniem uchwał przez Zgromadzenie Wspólników - zapewnia Pawlicki. Dodaje, że po wyjaśnieniu przez spółkę zgłoszonych uwag i wątpliwości materiał zostanie przedłożony na Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników. - Wówczas możliwe będzie utworzenie harmonogramu realizacji programu „Mieszkanie Plus” - wyjaśnia wiceprezydent. ©℗

(dar)

Na zdjęciu: wiceprezydent Marcin Pawlicki (zdjęcie archiwalne)

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie