środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kto brał udział we mszy w Różańsku? Sanepid szuka wiernych

Kto brał udział we mszy w Różańsku? Sanepid szuka wiernych

Kto brał udział we mszy w Różańsku? Sanepid szuka wiernych
Data publikacji: 2020-08-05 14:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-06 15:58
Wywietleń: 1106 468267

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Myśliborzu poszukuje wiernych, którzy brali udział we mszy świętej we wsi Różańsko w powiecie myśliborskim.

Chodzi o jedną, konkretną mszę, która w miejscowym kościele odbyła się 26 lipca o godz. 12.30. Jak się okazało, odprawiający ją gościnnie ksiądz z innej części kraju był zakażony koronawirusem.

Jest to już kolejny tego typu przypadek w regionie. Na początku sierpnia gryfiński sanepid poszukiwał wiernych, którzy między 17 a 31 lipca brali udział we mszach w świątyniach w Klępiczu, Starym Objezierzu, Żelichowie i w Nowym Objezierzu.

(k)

Fot. Andrzej Gondek (Wikipedia)

Na zdjęciu: kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła w Różańsku.

Komentarze

Rodin
Ten znak pokoju z wymiana usciskow dloni chyba jest mocno zbedny w czasach pandemii.
2020-08-06 15:40:09
VV
Wszelkie miejsca kultów religijnych na czas pandemii powinno się pozamykać. To niepotrzebne, do niczego nie prowadzące zgromadzenia i narażanie starszych osób na śmierć.
2020-08-06 09:58:35
@@@Takie pytanko
Tak, tak, zawieźli go windą do nieba. Jak w dzisiejszych czasach można jeszcze wierzyć w takie bzdury? Przecież to bajeczki dla naiwnych dzieci.
2020-08-06 09:26:56
@@Takie pytanko
Jak nie żyje,jest wieczny,wstąpił żywcem do nieba i...JEST.
2020-08-06 08:21:30
@Takie pytanko
Jezus Chrystus już dawno nie żyje, a koronawirus wciąż trwa.
2020-08-06 07:58:51
wert
Kościół jest wiecznym źródłem zarazy
2020-08-06 07:57:47
@Takie pytanko
Biskupi KEP i Kurie zalecają i proszą o stosowanie się do zasad sanitarnych. Nikt nikogo nie męczy - każdy powinien dbać o zdrowie i życie innych, to jest obowiązek każdego chrześcijanina.
2020-08-05 17:12:49
XXI wiek
W obecnych czasach gdy jest dostęp do edukacji ludzie jeszcze chodzą do kościołów ??
2020-08-05 16:28:26
Takie pytanko
Na mszy zawsze jest Jezus Chrystus, jego ciało i krew. Mam pytanie czy sanepid będzie Go również prześladował?
2020-08-05 15:47:28