Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Krzysztof Lechniak otrzymał tytuł „Mecenas Osób Niepełnosprawnych”

Data publikacji: 18 grudnia 2019 r. 23:04
Ostatnia aktualizacja: 20 grudnia 2019 r. 14:02
Krzysztof Lechniak otrzymał tytuł „Mecenas Osób Niepełnosprawnych”
 

Krzysztof Lechniak, instruktor Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w regionie zachodniopomorskim, otrzymał w środę honorowy tytuł „Mecenasa Osób Niepełnosprawnych” za 2019 rok.

- To dla mnie duży zaszczyt znaleźć się w gronie wyróżnionych osób, które na co dzień działają na rzecz osób niepełnosprawnych – mówił nowy Mecenas Osób Niepełnosprawnych. – Dedykuję tę nagrodę wszystkim osobom, które przez lata budowały wraz ze mną fundację, ale przede wszystkim wspierały i aktywnie uczestniczyły w życiu osób niepełnosprawnych. Szczególne podziękowania składam mojej żonie, która zawsze mnie wspierała.

Krzysztof Lechniak jest instruktorem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w regionie zachodniopomorskim. Zajmuje się organizowaniem, a także prowadzeniem warsztatów i treningów przysposabiających osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich do samodzielnego życia. Dodatkowo prowadzi zajęcia z zakresu edukacji prozdrowotnej i wzmacniania kompetencji społecznych. Poprzez własny przykład stara się pokazać, jak ważne jest, aby znaleźć swoje godne miejsce na świecie.

Krzysztof Lechniak Mecenas Osób Niepełnosprawnych Szczecin

Nowy Mecenas Osób Niepełnosprawnych organizuje i prowadzi również szkolenia dla personelu medycznego, urzędników oraz pracowników różnych służb, kierowców komunikacji miejskiej, a także dla uczniów i studentów. Bierze aktywny udział w konsultacjach dotyczących przystosowania przestrzeni publicznej i niwelowania barier architektonicznych w Szczecinie. Uczestniczył również w projekcie badawczym dotyczącym projektowania i produkcji mebli dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Krzysztof Lechniak to również były zawodnik drużyn rugby na wózkach, medalista Mistrzostw Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych, członek Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, autor programów szkoleniowych. W 2014 roku został odznaczony przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej brązowym Krzyżem Zasługi za pracę dla środowiska osób z niepełnosprawnością.

(KaNa)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

!
2019-12-19 07:54:49
Gratulacje i wielkie brawa dla Pana i wszystkich tych,ktorzy dzialaja na rzecz osob niepelnosprawnych.Zdrowi nawet sobie nie wyobrazaja jak ciezko zyje sie w naszym kraju tym ludziom.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA