Sobota 04 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Krwiodawcy świętowali w Policach

Data publikacji: 2019-09-28 20:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-29 22:10
Krwiodawcy świętowali w Policach
 

To było święto polickich krwiodawców - uroczysta gala, wyróżnienia, medale... I przede wszystkim deklaracje wsparcia ze strony samorządowców i największego pracodawcy w Policach, który już wcześniej otoczył Klub Honorowych Dawców Krwi w Policach opieką.

Okazją do spotkania w sobotę (28 września) było 45-lecie Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Klub HDK im. H. Dunanta w Policach przy Grupie Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. Odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

- Wszyscy wiemy, że krew, to najcenniejszy lek, którego nie da się wyprodukować w żadnym koncernie farmaceutycznym - mówił Paweł Fiałkowski, prezes klubu. - Z najnowszych badań, opublikowanych przez Narodowe Centrum Krwi w roku 2018, wynika, że w Polsce regularnie oddaje krew około 590 tys. osób w wieku od 18 do 65 lat, co stanowi tylko około 2 procent naszego społeczeństwa. Policcy honorowi krwiodawcy mają złote serca, bo dzień w dzień niosą pomoc, ratując życie mieszkańców gmin naszego powiatu i województwa.  Dzięki wzmocnieniu współpracy z Grupą Azoty Zakłady Chemiczne Police SA i samorządem polickim możemy w dalszym ciągu rozwijać swą działalność. Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli do naszego wspólnego sukcesu chociaż małą cegiełkę.

Wśród wspierających jest właśnie Grupa Azoty. 

- Dopiero od roku 2018 klub jest przy Grupie Azoty - mówił Wojciech Wardacki, prezes "Azotów". - Wcześniej nikt takiej potrzeby nie widział; nie dostrzegał, że honorowych dawców krwi, którzy z potrzeby serca dzielą się tym, co najważniejsze, trzeba otaczać opieką. Czeka nas wielka budowa (zakładu produkcji polimerów - red.), w kulminacyjnym momencie na placu budowy będzie 5 tys. osób. Każdy plac budowy, to ryzyko, że krew może być potrzebna. I za państwa zaangażowanie, chęć oddawania tego, co najcenniejsze, chciałbym bardzo serdecznie państwu podziękować. Grupa Azoty będzie wspierała tego typu inicjatywy, będziemy wspierali to, co jest ważne dla pracowników. Tu różnimy się od poprzedników.

Prezes przekazał krwiodawcom list gratulacyjny oraz statuetkę upamiętniającą 45-lecie Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Klubu HDK w Policach (od zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA).

- Oczywiście jest to stokaż amoniaku, i to wykonany przez naszego cudownego artystę, pana Marka Sobczaka.- dodawał prezes Wardacki. - Robi to własnoręcznie, i tylko na specjalne okazje. 

Wyjątkowe wyróżnienie przekazał organizacji polickich krwiodawców starosta policki Andrzej Bednarek. To medal za "Postawę godną naśladowania". Takie medale przyznawane są od 5 lat w powiecie. Ale do tej pory wręczono tylko trzy. Bo to naprawdę za wyjątkowe postawy. 

- Mamy wiele organizacji w powiecie polickim, które pomagają ludziom - mówił starosta Andrzej Bednarek. - Ale nie mieliśmy wątpliwości (wójtowie, burmistrzowie, starosta, komendanci powiatowi policji i straży pożarnej - red.). Tym razem medal ten trafia do tej organizacji pożytku publicznego i nazywa się "Postawa godna naśladowania".

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

???
2019-09-29 21:44:19
panowie w czarnych strojach tez oddaja krew czy tylko przyjmuja cash? bez podatku i paragonu oczywiscie,miliardy zlotych rocznie finansuje najwiekszy sponsor panstwa watykan czyli PL, ile za to mozna by kupic tomografow, lekow na raka, badan itd. ciezko to wyliczyc no ale oni wola to oddawac dla nich, a potem narzekaja na sluzbe zdrowia i tak juz dziesiatki lat .... chory kraj
Krwiodawca
2019-09-29 14:28:35
W Jasienicy , było super .
Krwiodawca
2019-09-29 14:26:40
W Jasienicy ,było super.
koko - drętwiaku, to żart.
2019-09-28 23:41:08
.
koko
2019-09-28 23:07:12
Jak to jest że zawsze znajdzie się ktoś , kto bez mózgu skomentuje szczytną akcję?
A krwiopijcy świętowali w "Sowa i Przyjaciele"
2019-09-28 21:46:41
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA