poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krokusy w Domu Kombatanta

Krokusy w Domu Kombatanta

Krokusy w Domu Kombatanta
Data publikacji: 2019-11-08 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09 09:43
Wywietleń: 1247 426613

Mnóstwo uśmiechów, zabawy, radości, muzyki, słońca - tak minął piątkowy poranek w Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" przy ul. Kruczej w Szczecinie. A to wszystko za sprawą "Krokusowej rewolucji", która po raz pierwszy zawitała do ogrodu tej placówki.

Mieszkańcy, którzy przechodzili obok Domu Kombatanta z zaciekawieniem zaglądali do ogrodu, aby zobaczyć co tam się dzieje. Seniorzy wspólnie z wolontariuszami i sześciolatkami z Przedszkola Publicznego nr 77 "Wesołe Siódemki" połączyli siły i posadzili 15 tysięcy szafranowych cebulek podarowanych przez Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie.

- Nasi mieszkańcy nie są w stanie dojechać na Jasne Błonia, aby zobaczyć krokusowe pola, które są wyjątkowym widokiem. Zarzuciłam temat młodemu pokoleniu, że możemy przecież posadzić cebulki w naszym ogrodzie. Teraz będziemy wyczekiwać wiosny, aby zobaczyć efekty - mówiła Karolina Pikus z DPS "Dom Kombatanta".

Duże podziękowania należą się Izabeli Kępińskiej, która wzięła sprawy w swoje ręce oraz dyrektorowi placówki Adamowi Ciemniakowi, który wskazał gdzie należy się zgłosić, aby "Krokusowa rewolucja" zawitała do "Domu Kombatanta".

- Pierwszy raz sadzimy cebulki i jest mi niezmiernie miło z tego powodu. Cieszę się, że możemy być częścią "Krokusowej rewolucji". Prosiliśmy również o ładną pogodę, która na szczęście nam dopisuje. - mówił Adam Ciemniak, dyrektor placówki. - Dziękujemy pani Marii Myśliwiec, ponieważ bardzo pomogła nam przygotować się do tej akcji.

Seniorzy i wolontariusze mogli liczyć na wsparcie maluchów z przedszkola "Wesołe Siódemki". Wychowankowie placówki często przychodzą pomagać do Domu Kombatanta.

- Za każdym razem, jak tutaj przychodzimy, to świetnie się wszyscy bawimy. Dodatkowo dzieci oswajają się z osobami starszymi, chorymi, z niepełnosprawnościami. Jak usłyszeliśmy o sadzeniu krokusów, to od razu zdecydowaliśmy się przyjść i pomóc - mówiła Anna Gacal z Przedszkola Publicznego nr 77 "Wesołe Siódemki".

Krokusowa rewolucja po raz pierwszy zawitała do Domu Kombatanta, dlatego nie mogło zabraknąć pogadanki o sadzeniu cebulek, jak i o samych kwiatach. Jak zwykle niezawodny okazał się Sylwiusz Mołodecki, który z cierpliwością tłumaczył krok po kroku co należy zrobić, aby wiosną cieszyć się z szafranowych dywanów.

Karolina Nawrocka

Fot. Karolina Nawrocka

 

Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta

Komentarze

Stefanek
Świetny pomysł z integracją najmłodszych z seniorami mogą się nawzajem wiele nauczyć. Brawo dziewczyny za ogarnięcie krokusowej imprezy!
2019-11-09 08:08:10
NaukaNaturaSztuka
Ale wspaniala akcja:).Jestescie super!
2019-11-08 14:39:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie