niedziela, 09 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krokusy w Domu Kombatanta

Krokusy w Domu Kombatanta

Krokusy w Domu Kombatanta
Data publikacji: 2019-11-08 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09 09:43
Wywietleń: 1568 426613

Mnóstwo uśmiechów, zabawy, radości, muzyki, słońca - tak minął piątkowy poranek w Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" przy ul. Kruczej w Szczecinie. A to wszystko za sprawą "Krokusowej rewolucji", która po raz pierwszy zawitała do ogrodu tej placówki.

Mieszkańcy, którzy przechodzili obok Domu Kombatanta z zaciekawieniem zaglądali do ogrodu, aby zobaczyć co tam się dzieje. Seniorzy wspólnie z wolontariuszami i sześciolatkami z Przedszkola Publicznego nr 77 "Wesołe Siódemki" połączyli siły i posadzili 15 tysięcy szafranowych cebulek podarowanych przez Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie.

- Nasi mieszkańcy nie są w stanie dojechać na Jasne Błonia, aby zobaczyć krokusowe pola, które są wyjątkowym widokiem. Zarzuciłam temat młodemu pokoleniu, że możemy przecież posadzić cebulki w naszym ogrodzie. Teraz będziemy wyczekiwać wiosny, aby zobaczyć efekty - mówiła Karolina Pikus z DPS "Dom Kombatanta".

Duże podziękowania należą się Izabeli Kępińskiej, która wzięła sprawy w swoje ręce oraz dyrektorowi placówki Adamowi Ciemniakowi, który wskazał gdzie należy się zgłosić, aby "Krokusowa rewolucja" zawitała do "Domu Kombatanta".

- Pierwszy raz sadzimy cebulki i jest mi niezmiernie miło z tego powodu. Cieszę się, że możemy być częścią "Krokusowej rewolucji". Prosiliśmy również o ładną pogodę, która na szczęście nam dopisuje. - mówił Adam Ciemniak, dyrektor placówki. - Dziękujemy pani Marii Myśliwiec, ponieważ bardzo pomogła nam przygotować się do tej akcji.

Seniorzy i wolontariusze mogli liczyć na wsparcie maluchów z przedszkola "Wesołe Siódemki". Wychowankowie placówki często przychodzą pomagać do Domu Kombatanta.

- Za każdym razem, jak tutaj przychodzimy, to świetnie się wszyscy bawimy. Dodatkowo dzieci oswajają się z osobami starszymi, chorymi, z niepełnosprawnościami. Jak usłyszeliśmy o sadzeniu krokusów, to od razu zdecydowaliśmy się przyjść i pomóc - mówiła Anna Gacal z Przedszkola Publicznego nr 77 "Wesołe Siódemki".

Krokusowa rewolucja po raz pierwszy zawitała do Domu Kombatanta, dlatego nie mogło zabraknąć pogadanki o sadzeniu cebulek, jak i o samych kwiatach. Jak zwykle niezawodny okazał się Sylwiusz Mołodecki, który z cierpliwością tłumaczył krok po kroku co należy zrobić, aby wiosną cieszyć się z szafranowych dywanów.

Karolina Nawrocka

Fot. Karolina Nawrocka

 

Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta Krokusy w Domu Kombatanta

Komentarze

Stefanek
Świetny pomysł z integracją najmłodszych z seniorami mogą się nawzajem wiele nauczyć. Brawo dziewczyny za ogarnięcie krokusowej imprezy!
2019-11-09 08:08:10
NaukaNaturaSztuka
Ale wspaniala akcja:).Jestescie super!
2019-11-08 14:39:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie