czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Krokusy na Pomorzanach

Krokusy na Pomorzanach [GALERIA]

Krokusy na Pomorzanach
Data publikacji: 2018-11-21 13:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 639 362432

Tym razem Krokusowa Rewolucja zawitała na szczecińskie Pomorzany. Ponad tysiąc kwiatowych cebul posadzili we wtorek uczniowie oraz maluchy z przedszkoli. To zapewne ostatni tydzień społecznej akcji w Szczecinie.

Zimny i północny wiatr, nie przeszkodził zwolennikom społecznej akcji z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 55 "Błękitna". Setka przedszkolaków pod opieką nauczycielki Sylwii Olobrzy posadziła pół tysiąca szafranowych cebul.

– Trochę zmarzliśmy, ale warto było. Nagrodę otrzymamy wiosną. Krokusy ubarwią wejście do naszej szkoły – mówiła Pani Sylwia. – Dodatkowym elementem dydaktycznym będzie wiosenne liczenie krokusów – dodała z uśmiechem.

Niedaleko "Błękitnej" Krokusową Rewolucję przeprowadziły dzieci z przedszkola nr 52 "Pod Topolą". Wraz z opiekunami i konserwatorem posadziły również pół tysiąca cebulek.

Tego dnia ostatnim przystankiem społecznej akcji na Pomorzanach była szkoła podstawowa nr 16 przy ulicy Chobolańskiej. Przed placówką także zostało posadzonych pół tysiąca szafranów. Do pracy ochoczo zabrali się uczniowie wraz z wicedyrektor Barbarą Sztark oraz wychowawcą Dawidem Przybyszem. Tradycyjnie Sylwiusz Mołodecki przeprowadził pogadankę na temat krokusów – jak należy je prawidłowo sadzić oraz jaka najdroższa przyprawa z nich powstaje. Na koniec pracy uczestnicy otrzymali odblaski dla pupili, które zachęcają do sprzątania po zwierzętach.

Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń przekazało krokusowe cebulki w ramach projektu Inicjatywy Lokalnej.

Przypominamy również o konkursie plastycznym pn. "Szczecińskie Krokusy", w którym zdobyć można ciekawe nagrody. Skierowany jest on do wszystkich przedszkoli i żłobków biorących udział w Krokusowej Rewolucji. Szczegóły można znaleźć na stronie akcji na portalu społecznościowym Facebook.

(KaNa)

Fot. Sylwiusz Mołodecki

Krokusy na Pomorzanach Krokusy na Pomorzanach Krokusy na Pomorzanach Krokusy na Pomorzanach Krokusy na Pomorzanach Krokusy na Pomorzanach Krokusy na Pomorzanach Krokusy na Pomorzanach Krokusy na Pomorzanach Krokusy na Pomorzanach Krokusy na Pomorzanach Krokusy na Pomorzanach Krokusy na Pomorzanach

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie