Niedziela 29 maja 2022r. 
REKLAMA

Krokusy na Pomorzanach [GALERIA]

Data publikacji: 2018-11-21 13:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Krokusy na Pomorzanach
 

Tym razem Krokusowa Rewolucja zawitała na szczecińskie Pomorzany. Ponad tysiąc kwiatowych cebul posadzili we wtorek uczniowie oraz maluchy z przedszkoli. To zapewne ostatni tydzień społecznej akcji w Szczecinie.

Zimny i północny wiatr, nie przeszkodził zwolennikom społecznej akcji z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 55 "Błękitna". Setka przedszkolaków pod opieką nauczycielki Sylwii Olobrzy posadziła pół tysiąca szafranowych cebul.

– Trochę zmarzliśmy, ale warto było. Nagrodę otrzymamy wiosną. Krokusy ubarwią wejście do naszej szkoły – mówiła Pani Sylwia. – Dodatkowym elementem dydaktycznym będzie wiosenne liczenie krokusów – dodała z uśmiechem.

Niedaleko "Błękitnej" Krokusową Rewolucję przeprowadziły dzieci z przedszkola nr 52 "Pod Topolą". Wraz z opiekunami i konserwatorem posadziły również pół tysiąca cebulek.

Tego dnia ostatnim przystankiem społecznej akcji na Pomorzanach była szkoła podstawowa nr 16 przy ulicy Chobolańskiej. Przed placówką także zostało posadzonych pół tysiąca szafranów. Do pracy ochoczo zabrali się uczniowie wraz z wicedyrektor Barbarą Sztark oraz wychowawcą Dawidem Przybyszem. Tradycyjnie Sylwiusz Mołodecki przeprowadził pogadankę na temat krokusów – jak należy je prawidłowo sadzić oraz jaka najdroższa przyprawa z nich powstaje. Na koniec pracy uczestnicy otrzymali odblaski dla pupili, które zachęcają do sprzątania po zwierzętach.

Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń przekazało krokusowe cebulki w ramach projektu Inicjatywy Lokalnej.

Przypominamy również o konkursie plastycznym pn. "Szczecińskie Krokusy", w którym zdobyć można ciekawe nagrody. Skierowany jest on do wszystkich przedszkoli i żłobków biorących udział w Krokusowej Rewolucji. Szczegóły można znaleźć na stronie akcji na portalu społecznościowym Facebook.

(KaNa)

Fot. Sylwiusz Mołodecki

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA