piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krokusowy zawrót głowy: Oto zwycięzcy!

Krokusowy zawrót głowy: Oto zwycięzcy!

Krokusowy zawrót głowy: Oto zwycięzcy!
Data publikacji: 2018-04-27 11:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:09
Wywietleń: 2144 324979

Spośród ponad 50 zdjęć jury oraz Czytelnicy wybrali najlepsze krokusowe kadry. Zadanie nie było łatwe, ponieważ każde nadesłane ujęcie jest wyjątkowe i trudno było wybrać kilka najlepszych.

Krokusowa rewolucja na dobre zagościła w Szczecinie. Kwiatowe cebule, które w ramach akcji sadzą szczecinianie, wiosną przeobrażają się w piękne krokusowe dywany. Wtedy również organizujemy fotograficzny konkurs. Jego uczestnicy starają się uwiecznić piękno tych kwiatów oraz jak upiększają Szczecin.

Przypomnijmy, że była to już V edycja konkursu fotograficznego "Krokusy za krokusy". Konkurs, jak co roku, skierowany był do amatorów fotografii. Każdy mógł zagłosować na najciekawsze, według niego, zdjęcia z tymi kwiatami.

Prace oceniało jury, w skład którego weszli: przedstawiciel redakcji "Kuriera", Maria Myśliwiec - przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn oraz Sylwiusz Mołodecki z "Zielonych Ogrodów". To oni byli pomysłodawcami przenoszenia krokusów z Jasnych Błoni w okolice domów, miejsc pracy, szkół, skwerów oraz pasów przyulicznej zieleni.

W Szczecinie nie ma chyba miejsca na mapie, gdzie nie dotarła "krokusowa rewolucja". Odzwierciedla to konkurs, na który napływały kadry z całego miasta. Najwięcej z nich przedstawia oczywiście Jasne Błonia.

Po długich dyskusjach jury wybrało trójkę laureatów, co przy takiej liczbie dobrych  prac, nie było łatwym zadaniem. 

Pierwsze miejsce przyznano fotografii Artura Bączkowskiego, który krokusy postanowił uchwycić na skarpie przy Wałach Chrobrego. Tuż za jego pracą uplasował się kadr Katarzyny Miczkuły, która całą powierzchnię zdjęcia postanowiła wykorzystać na kwiaty. Ostatnie, trzecie, również zaszczytne miejsce otrzymało zdjęcie Anny Oleszkiewicz. Na zwycięzców czekają zestawy upominkowe od „Kuriera", vouchery od Radisson Blu o wartości 500 zł i oczywiście kwiatowe cebule (500 za I miejsce, 300 – za II oraz 100 – za III).

Oprócz nagród jury, nasi Czytelnicy przyznali nagrodę publiczności. Wyróżnili zdjęcie, którego autorką jest Bogusława Depa. Kadr z figurką Batmana wielkości krokusów zrobił na naszych Czytelnikach największe wrażenie. Na jej zdjęcie zagłosowało 38 proc. wszystkich głosujących osób. W nagrodę zwyciężczyni otrzyma cyfrowy aparat fotograficzny, ufundowany przez „Zielone Ogrody” Sylwiusza Mołodeckiego.

Głosujący również mieli możliwość wygrania gadżetów od redakcji. W czwartek o godzinie 13. każdy otrzymał pytanie, a nadawcy trzech najszybszych i prawidłowych odpowiedzi zostali nagrodzeni. ©℗

KaNa

Ostateczne wyniki głosowania:

Krokusowy zawrót głowy: Oto zwycięzcy! Krokusowy zawrót głowy: Oto zwycięzcy! Krokusowy zawrót głowy: Oto zwycięzcy!

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie