Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Krokusowe rondo Sybiraków

Data publikacji: 05 listopada 2019 r. 13:32
Ostatnia aktualizacja: 05 listopada 2019 r. 23:50
Krokusowe rondo Sybiraków
Panie z Perfektu od sześciu lat sadzą krokusy na rondzie Sybiraków. Fot. Karolina Nawrocka  

Pracownice szczecińskiej firmy Perfekt są za pan brat z "Krokusową rewolucją". We wtorkowy poranek (5 listopada) po raz kolejny posadziły dwa tysiące cebulek na rondzie Sybiraków, które pieszczotliwie nazywają "rondem Perfektu". Nie ma się co dziwić - dzięki paniom to miejsce wiosną nabiera barw i wywołuje uśmiech na twarzach mieszkańców.

Pomimo obaw spowodowanych opadami deszczu w poprzednich dniach, wtorkowy ranek na szczęście był suchy, choć pochmurny. Panie nie tracąc czasu, ochoczo zabrały się do posadzenia dwóch tysięcy cebulek, które wiosną rozkwitną w żółte pola. Nieprzypadkowo wybrano rondo Sybiraków - panie chcą, aby mieszkańcy mieli czym się zachwycać na Niebuszewie. A trzeba przyznać, że krokusy zdecydowanie wzbogacają krajobraz tej części miasta. Zarządca nieruchomościami i spółdzielniami mieszkaniowymi Perfekt od wielu lat bierze udział w "Krokusowej rewolucji".

- W "Krokusowej rewolucji" bierzemy udział dokładnie od 2014 roku. Co roku sadzimy średnio dwa tysiące cebulek. Zawsze jesteśmy zwarte, gotowe i przede wszystkim chętne do udziału w akcji - mówi Barbara Kaźmierska, prezes Perfektu. - To jest nasze rondo, tak zwane "rondo Perfektu". Teraz będziemy czekać do wiosny, ponieważ efekt jest naprawdę niesamowity. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, aby przyjechali i zobaczyli, jak pięknie będzie wyglądać to miejsce.

Panie mogły liczyć na pomoc Sylwiusza Mołodeckiego z Zielonych Ogrodów, który nie krył dumy i radości ze wspólnej pracy, która tak naprawdę dla wszystkich jest zabawą.

- Od sześciu lat nigdy nie zawiodłem się na paniach. Co więcej, nigdy nie dzwoniłem z informacją o "Krokusowej rewolucji", ponieważ albo pani Basia, albo pani Ola, albo pani Hania dzwoniły z pytaniem, czy o nich pamiętam. Widać, że żyją tą akcją, zawsze robią tablo ze zdjęciami z poprzednich edycji. "Krokusowa rewolucja" to jeden z elementów integrujących załogę. Zawsze mogą liczyć na moją pomoc - dodał Sylwiusz Mołodecki.

Tekst i fot. Karolina Nawrocka

Na zdjęciu: Panie z Perfektu od sześciu lat sadzą krokusy na rondzie Sybiraków.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

I Histeria... lubi "ko-lem sie po-toczyc" ?
2019-11-05 23:33:42
W 1917-ym i na Syberii byla Duza Rewolucja... a od 2014 roku i w Szczecinie jest na razie Krokusowa rewolucja !! Ciekawe wiec: jak to wszystko i na przyszlosc... sie po-to-czy ?/!
Pieszczotliwie?
2019-11-05 20:55:09
Ktoś odleciał...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA