Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Kręcą w Szczecinie. Będą utrudnienia

Data publikacji: 15 listopada 2018 r. 19:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:25
Kręcą w Szczecinie. Będą utrudnienia
 

Przez kilka dni w Szczecinie kręcone będą zdjęcia do filmu fabularnego „Mydło”. W związku z tym w piątek (16 listopada) w kilku miejscach w centrum miasta, kierowcy mogą natrafić na niewielkie utrudnienia w ruchu. 

„Mydło” to fabularny debiut znanej i cenionej dokumentalistki Małgorzaty Imielskiej. Bohaterką filmu jest Ola – podopieczna zakładu poprawczego. Jej pasją i ucieczką od ponurej codzienności jest bieganie. Kiedy dziewczyna z trudną przeszłością postanawia odnaleźć swoją matkę, trafia między innymi do Szczecina.

Obsadę filmu stanowią głównie aktorki młodego pokolenia, m.in.: Zofia Domalik, Maria Sobocińska czy Helena Englert. Partnerują im: Jowita Budnik, Halina Rasiakówna, Magdalena Czerwińska, Adam Cywka.

Zdjęcia w Szczecinie potrwają kilka dni. W tle wydarzeń na ekranie zobaczyć będzie można m.in. Dworzec Główny, ul. Kolumba, plac Szarych Szeregów i aleję Wojska Polskiego. Jak wyjaśniają twórcy, bardzo chcieli pokazać w swoim filmie Szczecin, który „wciąż jest miastem dla kina nieco nieodkrytym, choć zachwyca położeniem, architekturą i krajobrazami”. Premiera filmu zaplanowana jest na pierwszą połowę 2019 roku. 

W związku z realizacją filmu w piątek (16 listopada) w kilku miejscach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Kierowcy utrudnień mogą spodziewać się na następujących ulicach:

• Kolumba (posesja nr 60) – w godz. 8.00-14.00

• Kolumba (przy kładce dla pieszych) – w godz. 14.00-16.00

• Wojska Polskiego (przy placu Szarych Szeregów) – w godz. 16.00-22.00.

(p)

Fot. Robert Wojciechowski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA