niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > ETZT w Intercity. Rower za złotówkę

ETZT w Intercity. Rower za złotówkę

ETZT w Intercity. Rower za złotówkę
Data publikacji: 2019-09-15 21:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-16 17:52
Wywietleń: 2334 415168

Na Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu spółka PKP Intercity ma ofertę  dla cyklistów. Od 16 do 22 września w jej pociągach będzie można przewieźć rowery za złotówkę. 

"Rower za złotówkę" będzie można przewieźć we wszystkich dostosowanych do tego pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) lub Express InterCity Premium (EIP). Cena jest stała, więc 1 zł rowerzyści zapłacą niezależnie od długości trasy. Bilety promocyjne można kupić w kasach biletowych, poprzez stronę www.intercity.pl, a także u konduktora w składach TLK, IC i EIC. Będą one ważne jedynie na przewóz roweru w pociągu, na który zostaną wydane. Należy także pamiętać, że liczba miejsc na przewóz jednośladów w danym składzie jest ograniczona.

W pierwszym półroczu br. z usług PKP Intercity skorzystało 22,8 mln pasażerów, czyli o ponad 1,3 mln więcej niż przed rokiem. W tym okresie o 7 proc. zwiększyła się też liczba przewiezionych rowerów.

- Widzimy wyraźnie, że stale rośnie popularność podróży koleją z rowerami. To pokazuje, że kolej jest transportem przyszłości, świetnie wpisującym się w ideę zrównoważonego transportu. Odpowiadamy na trendy społeczne i dlatego po zakończeniu prowadzonego przez nas obecnie największego, bo wartego 7 mld zł, programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity, w każdym pociągu będą miejsca na rowery – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity SA.

(g)

Fot. PKP IC

ETZT w Intercity. Rower za złotówkę

Komentarze

Gość
Na dalekonieznych trasach w sezonie powinien być puszczony wagon dla rowerów.
2019-09-16 17:48:30
Irek
Co z tego, jeśli w pociągu jadącym przez cały kraj, na kilkuset pasażerów jest miejsce na aż SZEŚĆ rowerów! Rowerzystów nie irytuje cena, tylko liczba miejsc!
2019-09-16 16:27:44
Gość
Teraz za złotówkę a później ile ?????
2019-09-16 14:18:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie