Czwartek 07 lipca 2022r. 
REKLAMA

Kradli maszyny także w Niemczech

Data publikacji: 2019-03-11 19:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Kradli maszyny także w Niemczech
 

W poniedziałek (11 marca) koszaliński sąd wydał nakazy aresztowania na okres trzech miesięcy wobec dwóch mężczyzn, w wieku 50 i 55 lat. To mieszkańcy Koszalina i gminy Będzino. Na terenie posesji tego drugiego w miniony weekend policjanci odkryli skradzione maszyny o wartości ponad miliona złotych.

To pokłosie policyjnych działań, które trwały od lutego br., odkąd w Kwakowie pod Słupskiem zostały skradzione ładowarki o dużej wartości. Ich właściciel za pomoc w odnalezieniu maszyn wyznaczył nagrodę. Śledztwo doprowadziło mundurowych do posesji w gminie Będzino pod Koszalinem.

Na miejscu okazało się, że złodzieje wiele razy połasili się na cudzą własność. Koparki, naczepy siodłowe, przyczepy i ciągniki oraz motocykl i samochód – to zestaw odkrytych maszyn. Wszystkie zostały skradzione na terenie Niemiec i naszego kraju. Trwa ustalanie ich właścicieli.

Śledczy zastrzegają, iż sprawa ma charakter rozwojowy, co oznacza, że na dwóch aresztowaniach osób zamieszanych w kradzieże może się nie skończyć. ©℗

(m)

Fot. Wiesław Miller

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA