Środa, 04 października 2023 r. 
16 szczecin
REKLAMA

Kot na niedzielę - cegiełka na karmę

Data publikacji: 04 grudnia 2015 r. 08:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Kot na niedzielę - cegiełka na karmę
 

To będzie wydarzenie. Nie tylko dlatego, że po raz pierwszy w Szczecinie będzie prezentowany American Curl - charakterystyczny kot z wywiniętymi uszami. Przede wszystkim jednak za sprawą szlachetnego celu Mikołajkowego Pokazu Kotów Rasowych: zbiórki karmy i loterii fantowej na rzecz bezdomnych i dzikich zwierząt w potrzebie.

Na tej imprezie nie może zabraknąć osób wrażliwych na los bezdomniaków: zwierząt skrzywdzonych przez los i ludzi, przed którymi trudny do przetrwania czas zimy. Mowa o Mikołajkowym Pokazie Kotów Rasowych, który odbędzie się w niedzielę (6 grudnia) w Domu Kultury Słowianin. Organizuje go „Cat Club Pomerania”, zrzeszający hodowców rasowych kotów.

- Chcemy szczecinianom pokazać piękne koty: Maine Coony, Dewon Rex’y, brytyjczyki. W sumie przedstawicieli 15 ras z wyjątkowym American Curlem. Będziemy prezentować każdą z nich, aby publiczność wybrała swego ulubieńca - mówi Renata Karasińska, prezes „Cat Club Pomerania” i współorganizatorka wydarzenia. - Za ich sprawą pięknych kotów chcemy zwrócić uwagę publiczność na los zwierząt bezdomnych. Będziemy zbierać karmę na rzecz podopiecznych Na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja” oraz Fundacji Przyjaciele Czterech Łap.

Pierwsza z organizacji koncentruje się na pomaganiu zwierzętom dzikim, łownym, chronionym. Wolontariusze drugiej - ratują głównie bezdomne psy i koty. Na rzecz ich podopiecznych zostanie przeznaczony rówónież cały dochód z loterii fantowej.

- Nie bądź obojętny i wspomóż naszą akcję! - apelują hodowcy kotów rasowych oraz DK Słowianin.

Mikołajkowy - czyli niedzielny - Pokaz Kotów Rasowych potrwa od godz. 11 do 16 (ul. Korzeniowskiego 2). Wstęp-cegiełka 5 zł, a dzieci do lat 6 - bezpłatnie.

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA