czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koszty remontu starej filharmonii wzrosły

Koszty remontu starej filharmonii wzrosły

Koszty remontu starej filharmonii wzrosły
Data publikacji: 2020-01-19 14:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-20 13:32
Wywietleń: 1716 438192

Wiadomo już, ile miasto wydało i wyda w tym oraz przyszłym roku na remont starej filharmonii w Szczecinie. Prace miały łącznie kosztować 16,2 mln zł. Ale ich koszt wzrósł.

W październiku ubiegłego roku miasto podpisało umowę na przebudowę pomieszczeń w budynku po byłej filharmonii. Powstanie w niej nowa sala sesyjna Rady Miasta. Prace wykona firma Sarmata ze Szczecina. Ich koniec jest planowany na pierwszą połowę 2021 roku. W pierwszym etapie przebudowy zachodniego skrzydła Urzędu Miasta pomieszczenia, które wcześniej przez lata były wykorzystywane przez muzyków, zostaną przystosowane na potrzeby Rady Miasta. Dotychczasowa sala koncertowa stanie się salą sesyjną, która będzie mogła być wykorzystywana także przez stowarzyszenia, instytucje i grupy mieszkańców.

W bezpośrednim sąsiedztwie powstaną pomieszczenia biura Rady Miasta. Dodatkowo udrożniona zostanie jedna z dwóch klatek schodowych (od strony ulicy Felczaka), która teraz nie spełnia wymagań drogi ewakuacyjnej. Dostęp dla osób niepełnosprawnych zapewniony zostanie przez windę, obsługującą trzy kondygnacje. W drugim etapie przebudowy skrzydła zachodniego zostanie przygotowana Sala Ślubów. Inwestycja połączona będzie z rewitalizacją ogrodu przylegającego do sali, tak aby mogły się w nim odbywać ceremonie plenerowe. Dojdzie jednak do tego dopiero po zakończeniu prac na pierwszym piętrze.

Jesienią ubiegłego roku miasto poinformowało, że remont filharmonii będzie kosztował 16,2 miliona złotych. Teraz już wiadomo, że ta kwota wzrosła. W ubiegłym roku prace kosztowały miasto ok. 3,9 miliona złotych. Na ten rok zaplanowano do wydania kwotę 10,6 mln złotych. W 2021 roku, kiedy inwestycja ma zostać zakończona (do końca marca) miasto planuje wydać na nią 3,7 mln złotych.   

(dar)

Komentarze

gościu
A na wiele innych potrzebnych rzeczy nie ma. Tak to się lekką ręką wydaje nie swoje.
2020-01-20 08:40:34
parafraza
...zrealizuje sale zadumy ha ha. Co tam może kosztować 18 baniek ?(po wykonaniu 22 mln- normalka). Idzie ostro -ostatnia kadencja to chce się zapisać w kronikach jako Peter Odnowiciel- wszystko na hurra!!! Szybki Tramwaj 40km/h,Stadion,Aquapark i inne gadżety -wszystko na kredyt.Mieszkańcy spłacą- spoko. Gdyby przyszło tysiąc atletów i zjadło tysiąc kotletów i tak będziemy grali w Okręgówce. Do Areny nie przyjechała ani jedna gwiazda Światowego Formatu!
2020-01-20 07:33:04
Cebula w dobrej cenie
Ludzie kochani, skąd ta nienawiść i wrogość? Wszystko wam przeszkadza.. to zostańcie radnym to też będziecie decydować o ciemnym ludzie albo przeprowadźcie się do innego miasta a najlepiej zmieńcie kraj. Wschód to wasz kierunek mentalny.
2020-01-19 22:53:40
Barb Sobota
Prezydentowi miasta oraz radnym rozbrykal sie chleb w d...e I za ponad 8 mln beda mieli Wersal! A ciemny lud bedzie sie potykal po krzywych chodnikach. No coz,kogoscie wybrali to teraz ..mata. Powodzenia !
2020-01-19 20:01:27
?
Po co im klima, mieszkancy jezdza wieloma tramwajami i autobusami bez klimy to radni tez powinni pracowac w takich warunkach
2020-01-19 17:45:17
Cap kościelny
Słusznie, a gdzie kaplica dla gubernatora watykańskiego monarchy??? Gdzie będzie przebierał sie w swoje cud-kiecki i wstążeczki, koronki i podwiązki???
2020-01-19 16:13:06
Polak katolik
A o kaplicy dla radnych zapomnieli.
2020-01-19 15:51:44
takie pytanie
Krzystek naprawdę w Szczecinie nie ma na co kasy wydawać? Każdy remont lub budowa w Szczecinie kosztuje miliony więcej niż prezydent z bożej łaski zaplanował. I po cholerę radnym ta nowa sala sesyjna? Stara jest w całkiem dobrym stanie
2020-01-19 15:17:11
Komu to służy
"Dobra" dziennikarska robota, nie wiadomo dlaczego koszty wzrosły. Kwota podana w postaci zagadki matematycznej. Czy odpowiedź to 18,2mln?
2020-01-19 15:07:01