środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koszaliński Budżet Obywatelski po metamorfozie

Koszaliński Budżet Obywatelski po metamorfozie

Koszaliński Budżet Obywatelski po metamorfozie
Data publikacji: 2019-05-20 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 467 391688

Zmieniona ustawa o samorządzie gminnym narzuciła obowiązek utworzenia Budżetu Obywatelskiego. Samorząd Koszalina uchwałą Rady Miejskiej wprowadził korekty do własnej inicjatywy, która ma już siódmą edycję. - Głosować mogą nawet dzieci, byle mieszkały w Koszalinie – twierdzi Tomasz Czuczak, sekretarz miasta. Wybór najlepszych projektów ogólnomiejskich dokonany zostanie wyłącznie drogą elektroniczną.

Budżet wynosi 2,99 mln zł. Siedemnaście koszalińskich osiedli otrzyma po 114 tysięcy złotych. Część ogólnomiejska to milion złotych. Pozostałe 52 tysiące zarezerwowane są na organizację i promocję. Odpowiadają za ich przebieg magistrat i Pracownia Pozarządowa (PP). Pierwsze spotkanie informacyjne w środę (22 maja) o g. 17.30 z seniorami w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w siedzibie Politechniki Koszalińskiej. Następne na przełomie mają i czerwca – kolejno: ze społecznikami z organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, Koszalińską Radą Seniorów, młodzieżą szkolną i studentami uczelni. Jak podkreśla Łukasz Cieśliński, szef PP, to okazja do analizy potrzeb poszczególnych środowisk i stworzenia pomysłów do sfinalizowania w ramach BO. PP i ratusz zapewniają wsparcie merytoryczne na etapie pisania wniosków. Szczegółowe informacje i aktualności będą zamieszczane na stronie internetowej (www.budzetobywatelski.koszalin.pl).

Składanie wniosków potrwa od 24 maja do 14 czerwca br. Do 15 sierpnia zaplanowana jest ocena złożonych projektów z uwzględnieniem procedury odwoławczej. Etap głosowania jest zróżnicowany: osiedlowy w dniach 2 – 20 września (najlepsze projekty muszą mieć stuprocentowe poparcie!) oraz ogólnomiejskie od 24 września do 14 października. Ogłoszenie wyników w ciągu tygodnia po głosowaniu w formie elektronicznej. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: City Golf Koszalin – pole gry do minigolfa na osiemnastu dołkach w Wodnej Dolinie to jeden ze zrealizowanych już projektów rekreacyjnych w ramach Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie