wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Sekundniki i Bulwary Młyńskie wygrały w Koszalińskim Budżecie Obywatelskim

Sekundniki i Bulwary Młyńskie wygrały w Koszalińskim Budżecie Obywatelskim

Sekundniki i Bulwary Młyńskie  wygrały w Koszalińskim Budżecie Obywatelskim
Data publikacji: 2018-11-01 16:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Wywietleń: 554 359123

W ratuszu ogłoszono wyniki szóstej edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego. Udział w głosowaniu brało 5863 mieszkańców, głównie w wieku 30-42 lata, w tym gronie było 57 procent kobiet, a większość typowała za pośrednictwem Internetu. 

Przez pierwszych 14 dni października trwało głosowanie na 22 projekty ogólnomiejskie i 7 osiedlowych w 17 punktach konsultacyjnych. Do wydania z kasy samorządowej są trzy miliony złotych.

W głównej kategorii wygrały "Sekundniki - wyświetlacze odmierzające czas do zmiany światła na skrzyżowaniach", które zebrały 2009 głosów i kosztować będą 115 tys. zł.

- Będą zainstalowane u zbiegu ulic: Juliana Fałata i alei Monte Cassino oraz Władysława IV i Monte Cassino - stwierdził Jakub Kowalik, jeden z trójki pomysłodawców, którzy wcześniej zadbali o inne już czynne sekundniki w Koszalinie.

Drugie miejsce zajęły Bulwary Młyńskie z dorobkiem 1171 głosów. To inicjatywa członków Forum Rozwoju Koszalina. Chodzi o rewitalizację terenu między ulicami: Młyńską i Batalionów Chłopskich do rzeki Dzierżęcinki, aby za 660 tys. zł stworzyć nową przestrzeń miejską z widokiem na Muzeum, czyli dawny Pałac Młynarza. Tu ciekawostka. Zaledwie dwa głosy mniej otrzymał projekt Peronu wąskotorowego na osiedlu Wenedów.

Warto przypomnieć, że w tegorocznej edycji KBO wśród 108 zgłoszeń było aż 70 projektów osiedlowych. Po weryfikacji merytorycznej w 11 osiedlach musiały więc zostać zorganizowane spotkania wyborcze, bo wartość projektów przekraczała 115 tys. zł. Na dwóch osiedlach - Bukowe i Lechitów - nie udało się wypracować wspólnej decyzji i propozycje weszły pod głosowanie ogólnomiejskie. Zwyciężyły: Osiedlowa Aleja Różana na os. Lechitów za 100 tys. zł oraz Doposażenie terenu rekreacyjno-sportowego na Dolinie Dwóch Stawów za 87,7 tys. zł.

Prezydent Piotr Jedliński zaocznie zachęcał przegranych do aktywności, aby bardziej dopracowane projekty znalazły uznanie w kolejnej edycji KBO. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Laureaci i organizatorzy szóstej edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego. Realizacja projektów w roku przyszłym. Jest szansa, że wykonanie ogólnomiejskich inicjatyw nie ograniczy się do dwóch zwycięskich.

 

Komentarze

Gość
Co robią wiadomości z Koszalina w "Kurierze Szczecińskim"?
2018-11-02 07:16:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie