wtorek, 26 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności

Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności [GALERIA]

Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności
Data publikacji: 2018-05-26 17:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:40
Wywietleń: 1241 329760

- Będziemy bronić polskiej samorządności, wspólnoty małej ojczyzny – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który uczestniczył w sobotę w obchodach święta ludowego w Gryficach.

Szef PSL powiedział w Gryficach, że hasłem tegorocznego święta ludowego jest przewrócenie Polsce braterstwa i budowanie wspólnoty, która zagwarantuje bezpieczeństwo.

- Rzeczpospolita samorządowa to jest nasz projekt. Rzeczpospolita zachodniopomorska, gryficka, to jest nasz program. Będziemy bronić polskiej samorządności przed niebezpiecznymi eksperymentami. Tu w Gryficach, na Pomorzu Zachodnim, w całej Polsce – oznajmił na konferencji prasowej Kosiniak-Kamysz.

Przestrzegał przed „powierzeniem władzy tym, którzy chcą wszystkie decyzje przenieść do Warszawy”. - Tu w Gryficach mieszkańcy mają decydować, ile ich burmistrz będzie zarabiał, jaką drogę wybudować i gdzie ma stanąć żłobek. A nie jedna osoba w Warszawie – podkreślił.

To przesłanie Kosiniak-Kamysz skierował do trzech grup społecznych, o których interesy PSL chce się upominać. Najpierw wymienił emerytów i rencistów.

- Dziś będziemy organizować tu w Gryficach i w całej Polsce zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem +Emerytura bez podatku+. To jest projekt, który jest naszym sztandarowym przekazem do emerytów i rencistów, do seniorów. Oni nie dostali od tego rządu wsparcia – zaznaczył w sobotę podczas konferencji prasowej lider PSL.

Podkreślił, że PSL nie wejdzie w żadną koalicję, jeśli ten projekt nie zostanie uwzględniony w umowie koalicyjnej. „To ręczę swoim słowem i honorem, honorem moich koleżanek i kolegów. To nasze solenne zobowiązanie wobec naszych rodaków” – zapewnił Kosiniak-Kamysz.

Drugą grupą, o której interesy PSL będzie się „upominać” - są rolnicy. Kosiniak-Kamysz wezwał premiera Mateusza Morawieckiego, prezydenta Andrzeja Dudę, ale także i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, by jak to określił „wreszcie coś zrobili dla polskiej wsi”.

- Nie ma podwojonych dopłat, zablokowana została sprzedaż ziemi dla dobrych polskich rolników. Polscy rolnicy mogą ją tylko dzierżawić ze Skarbu Państwa. To jest niedopuszczalne – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL nawiązał także do problemu z ASF, do projektów dotyczących hodowców zwierząt futerkowych i uboju rytualnego. „Jest propozycja zlikwidowania tej branży. Jest propozycja likwidacji uboju rytualnego, co po raz kolejny uderzy w polską wieś, w polskich rolników” – podkreślił.

Dodał, że problemem rolników są również „niewyeliminowani pośrednicy”, bo zdaniem Kosiniaka-Kamysza „nie wprowadzono tak naprawdę w pełnym zakresie sprzedaży bezpośredniej”.

Kosiniak-Kamysz dodał, że PSL stoi też „po stronie małych firm rodzinnych, polskich rzemieślników, nie wielkich korporacji”. - Dzisiejsi rządzący mieli opodatkować hipermarkety i nie zrobili tego przez trzy lata. Mieli wyeliminować pośredników, a ci zarabiają najwięcej. () My stoimy po stronie polskiego rzemiosła, firm rodzinnych. Dla nich nie obniżenie CIT jest ważne, oni w 93 proc. płacą PIT i obniżka tego podatku jest potrzebna – powiedział lider PSL.

Wicemarszałek województwa, szef zachodniopomorskich struktur PSL Jarosław Rzepa poinformował, że organizacja na szczeblu gminnym i powiatowym jest gotowa do wyborów samorządowych. „W tych wyborach samorządowych wystawimy trzy razy więcej kandydatów na wójtów, burmistrzów w gminach województwa zachodniopomorskiego niż w poprzednich wyborach” - powiedział.

Przedstawił też kandydatów na wójta gminy Brojce i burmistrza miasta i gminy Płoty. Są nimi odpowiednio: sprawujący obecnie urząd i szef powiatowych struktur PSL Stanisław Gnosowski oraz szef gminnych struktur PSL Radosław Mackiewicz.

Krajowe święto ludowe w Gryficach odbywa się po raz pierwszy na Pomorzu Zachodnim po 1945 r.

(pap)

Fot. Marzena Domaradzka

Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności Kosiniak-Kamysz: Będziemy bronić polskiej samorządności

Komentarze

Jakób
Nawet Pan Bóg sprzyja PSL-owi. Na całym Pomorzu Zachodnim susza, zbiory zagrożone, a w Gryficach podczas obchodów święta ludowego, czyli tzw. Zielonych Świątek, spadł ulewny deszcz. Imprezy z udziałem PSL powinny odbyć się we wszystkich miastach powiatowych Zachodniego Pomorza.
2018-05-27 17:14:16
PiSzcząca bida
@ Dość czas na zmiany !!! Yntelygent ze Śląskiej się odezwał! Pewnie, "chłopki" nic nie "robio", "leżo" tylko a samo rośnie, krowy same się napoją i nakarmią. Piszesz głupoty, bo na wsi nie byłeś, a jak nie wiesz, to zapytaj rodziców lub dziadków. Jedno stwierdzenie twoje jest odkrywcze: myślałem, że rolnicy doją krowy, a ty mówisz, że doją społeczeństwo. Poza tym same kłamstwa: Rolnicy nie płacą ZUS tylko KRUS, kryterium przyjęcia do sanatorium to stan zdrowia, rolnikowi nikt nie dopłaca do emerytury, z samą emeryturą rolnik ma problemy, bo może ją dostać pod warunkiem, że przekaże gospodarstwo następcy albo sprzeda. Rolnicy produkują "Gówno naszprycowane antybiotykami- drób i pestycydami- owoce warzywa"? To może tego nie jedz, to będziesz mądrzejsze komentarze pisał.
2018-05-27 17:07:55
Jakób
@ @Jakub/Jakób - gdyby nie dotacje z UE, mundralo, to za litr mleka płaciłbyś 6 zł, za jajko 3 złote a za najtańsze mięso 50 zł/kg. A co ty zrobiłeś dla tego kraju, poza pyszczeniem?
2018-05-27 16:54:20
Dość czas na zmiany !!!
"chłopki" to największy beneficjent funduszy z UE !!Od października do marca nie robią NIC!! Z prezesem LEKARZEM z wykształcenia kariery nie zrobicie!! Swoimi przywilejami ( składka ZUS, pierwszeństwo do sanatoriów , dotacje do rent i emerytur itd.)doicie resztę społeczeństwa !!Produkujecie coraz to większe "Gówno naszprycowane antybiotykami- drób i pestycydami- owoce warzywa" to przez wasze "superprodukty" ludzie spotykają się w szpitalu na ONKOLOGII !!!
2018-05-27 13:06:06
@Jakub/Jakób
Masz rację - PSL do bólu normalna partia - czyli taka jaka norma -cwaniacy , biorący kasę z ue i dbający o swój / tylko / interes . Głosuj na nich -razem zakosinicie jeszcze więcej kasy z ue , od państwa / a moze jednak dość już ! /. Zawsze będziecie w sejmie , dopóki ostatni kogut pieje i ostatnia kura znosi jaja !Tylko moze jeszcze zrobcie coś dla kraju .
2018-05-27 00:42:20
Jakób
PSL - jedyna normalna partia z normalnym przywódcą. Będę na nich głosował, wszyscy rozsądni ludzie powinni popierać PSL.
2018-05-26 23:22:50
Baju, Baju... i "byc moze w Gryfickim Raju"... ?
Z czego "po-do-ko-ny-wa-lo" chocby w ostatnich Swoich 8-iu latach... PO z PSL ?? No smialo - PO-wymieniaj Pan rowniez i to........???
2018-05-26 20:56:34
jakieś wybiórcze te informacje
Na gumofilca miejsce jest, a o spotkaniu posła Horały w Łobzie ani słowa.
2018-05-26 20:00:19
Dlaczego działacz ZSL nazywany był arbuzem?
Bo z wierzchu zielony, w środku czerwony.
2018-05-26 19:57:08
nie nowoczesny
i kto tego buraka tam wpuścił!!!!! najpierw msza św. a potem wiadro z pomyjami wylewa!!!!!!!!!!!!!! żenujący facet
2018-05-26 19:54:46
OBYWATEL Z Gryfic
TAK !!! Tu w Gryficach będziemy decydować MY - GRYFICZANIE , a nie PANY Z władz peezelu z Warszawy !Układ w Gryficach trwa 20 lat , ale moze przyjdzie czas zmian ? Paru gości rządzi tu od lat i czasami zrobia coś pożytecznego dla mieszkańców , ale jak długo można być panem tych ziem ? Czy książę Kosiniak ma nam dyktować co mamy siać na działkach ?Skup się PON na rolnictwie , a o Gryficach milcz !Wracaj z Bogiem - do Warszawy !
2018-05-26 17:48:03
Bedo bronic Polskiej samorzodnosci*
*dopóki ich rodziny sa w samorzadach :) PSL - POSADY SWOIM LUDZIOM
2018-05-26 17:46:55
h
oszuści wyborczy to wasze ostatnie podrygi!
2018-05-26 17:44:42
Na drzewo
Czego ty będziesz bronił "rolniku" z Krakowa? Samorządności? Chyba koryt, lokalnych układzików i sitw, które od 30 lat pozwalają wam wygodnie żyć i osiągać 5% w wyborach parlamentarnych. Kto ci bronił przez osiem lat jak byliście u władzy wprowadzić "emeryturę bez podatku" (nota bene pomysł "tonący brzytwy się chwyta" LPR Giertycha w wyborach po rozwiązaniu parlamentu w 2007)? No kto?! A teraz nie odpowiadając za budżet będziesz podatkami dzielił? Śmieszny typ!
2018-05-26 17:25:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Czy rozbudowa miejskiej sieci dróg usprawiedliwia masowe wycinki drzew w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy