czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowe otwarcie u ludowców

Nowe otwarcie u ludowców

Nowe otwarcie u ludowców
Data publikacji: 2016-01-26 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 2239 110711

- To jest nowe otwarcie ludowców na Pomorzu Zachodnim - powiedział Jarosław Rzepa, zachodniopomorski szef ludowej partii. Wstęgę do nowej siedziby PSL w Szczecinie przeciął prezes formacji Władysław Kosiniak-Kamysz.

We wtorek Polskie Stronnictwo Ludowe oficjalnie otworzyło swoją nową siedzibę w Szczecinie. Ludowcy wyprowadzili się ze zrujnowanej willi i zajęli 80 m kw. w innym zabytkowym budynku przy ul. Matejki 8.

Ładny, ale bardzo zniszczony budynek w al. Wyzwolenia 73 (via a vis Fali), który należał związanej z PSL Fundacji Rozwoju, przez wiele lat był siedzibą ludowców. Partia wynajmowała w nim ponad 200 m kw. (czynsz: 4 tys. zł miesięcznie). Budynek poszedł jednak na sprzedaż (transakcja na 3,5 mln zł jest obecnie dopinana), a PSL musiał poszukać nowego miejsca. Teraz, pod nowym adresem  PSL na mniejszy metraż, ale znacznie lepsze warunki. Nie ma wypadających ze schodów stopni, sypiącego się tynku czy dziurawych okien, a czynsz wynosi 2,5 tys. zł miesięcznie.

- To jest chyba najładniejsza siedziba w całym kraju - chwalił nowe pomieszczenia Władysław Kosiniak-Kamysz, który po oficjalnym otwarciu siedziby dostał od prezesa zachodniopomorskich ludowców, Jarosława Rzepy, szczecińskiego piernika z logo PSL. 

- Przyda się na drogę - skomentował prezent.

Lider PSL objeżdża Polskę i spotyka się z członkami swojej partii. W Szczecinie mówił o konieczności zachowania integralności Pomorza Zachodniego.

- Polskie Stronnictwo Ludowe będzie bronić integralności Pomorza Zachodniego. Nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek podziału - mówił. 

Z kolei Jarosław Rzepa zaapelował do wojewody Piotra Jani (PiS). Dodajmy w tym miejscu, że wojewoda złożył zawiadomienie do prokuratury, by ta sprawdziła, czy siedem gmin w naszym regionie, które brały pożyczki w parabankach, nie popełniły przestępstwa.

- Apeluję do wojewody, żeby nie rozpoczynał dialogu z samorządami kierując wnioski do prokuratury. Apeluję o rozmowę przy stole, a nie przez prokuratorskie przesłuchanie - powiedział wicemarszałek Rzepa. ©℗

(masz)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Przecięcie wstęgi do nowej siedziby PSL w Szczecinie. Od prawej: Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, reprezentująca szczecińskich ludowców Małgorzata Łozińska-Reszkowska oraz Jarosław Rzepa, stojący na czele partii w województwie.

 

 

Komentarze

Pro forma
Za dwa lata okaże się czy Polacy są nadal takimi frajerami jak byli głosując na partię chłoporobotniczą. Stara nomenklatura już na wylocie, pytanie ile jeszcze z młodych wycisną kasy żeby dopchać swoje tłuste portfele. Kto czyta niech głosuje na diabła samego, byle nie na tych komunistów... Dowody? Wszędzie gdzie PSL tam afera i prywata... że aferę podkarpacką wspomnę...
2016-04-20 22:32:53
Prawo jazdy kat. B
Powinno być ostateczne zamknięcie w kamieniołomach tych zdrajców i złodziei.
2016-01-27 09:11:51
Nożyce
Nowe otwarcie byłoby, gdyby były nowe twarze, a takowych na zdjęciu nie widać. Gminy mogą w ogóle brać pożyczki w parabankach, przed którymi ostrzega się zwykłych obywateli? Uderz w stół, a nożyce się odezwą (może te ze zdjęcia hihi).
2016-01-27 08:07:00
Obserwator,
A dlaczego ta PSL-owska Rzepa tak boi sie Prokuratury...czyzby sumienie mieli nie za bardzo "czyste" ? W czasie Rzadow obecnego Wojewody Pana Piotra Jani musi obowiazywac Prawo i Sprawiedliwosc, a nie jakies tam ewentualne "machlojki, numery czy kombinacje" !!
2016-01-27 00:29:06
SEDINA 2913
Testem na zmianę w PSL nie jest zmiana siedziby, lecz zmiana postępowania. Czy skończy się kolesiostwo. Mamy pretensje do PIS że zlikwidował konkursy. Właśnie Urząd Marszałkowski - Zarząd Melioracji ogłosił konkurs na swojego dyrektora. Jeżeli były wicewojewoda zachodniopomorski Ryszard Mićko zostanie dyrektorem, będzie to dowód, że w głowach działaczy PSL nic się nie zmieniło.
2016-01-26 21:47:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie