Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Nowe otwarcie u ludowców

Data publikacji: 26 stycznia 2016 r. 20:47
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
Nowe otwarcie u ludowców
 

- To jest nowe otwarcie ludowców na Pomorzu Zachodnim - powiedział Jarosław Rzepa, zachodniopomorski szef ludowej partii. Wstęgę do nowej siedziby PSL w Szczecinie przeciął prezes formacji Władysław Kosiniak-Kamysz.

We wtorek Polskie Stronnictwo Ludowe oficjalnie otworzyło swoją nową siedzibę w Szczecinie. Ludowcy wyprowadzili się ze zrujnowanej willi i zajęli 80 m kw. w innym zabytkowym budynku przy ul. Matejki 8.

Ładny, ale bardzo zniszczony budynek w al. Wyzwolenia 73 (via a vis Fali), który należał związanej z PSL Fundacji Rozwoju, przez wiele lat był siedzibą ludowców. Partia wynajmowała w nim ponad 200 m kw. (czynsz: 4 tys. zł miesięcznie). Budynek poszedł jednak na sprzedaż (transakcja na 3,5 mln zł jest obecnie dopinana), a PSL musiał poszukać nowego miejsca. Teraz, pod nowym adresem  PSL na mniejszy metraż, ale znacznie lepsze warunki. Nie ma wypadających ze schodów stopni, sypiącego się tynku czy dziurawych okien, a czynsz wynosi 2,5 tys. zł miesięcznie.

- To jest chyba najładniejsza siedziba w całym kraju - chwalił nowe pomieszczenia Władysław Kosiniak-Kamysz, który po oficjalnym otwarciu siedziby dostał od prezesa zachodniopomorskich ludowców, Jarosława Rzepy, szczecińskiego piernika z logo PSL. 

- Przyda się na drogę - skomentował prezent.

Lider PSL objeżdża Polskę i spotyka się z członkami swojej partii. W Szczecinie mówił o konieczności zachowania integralności Pomorza Zachodniego.

- Polskie Stronnictwo Ludowe będzie bronić integralności Pomorza Zachodniego. Nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek podziału - mówił. 

Z kolei Jarosław Rzepa zaapelował do wojewody Piotra Jani (PiS). Dodajmy w tym miejscu, że wojewoda złożył zawiadomienie do prokuratury, by ta sprawdziła, czy siedem gmin w naszym regionie, które brały pożyczki w parabankach, nie popełniły przestępstwa.

- Apeluję do wojewody, żeby nie rozpoczynał dialogu z samorządami kierując wnioski do prokuratury. Apeluję o rozmowę przy stole, a nie przez prokuratorskie przesłuchanie - powiedział wicemarszałek Rzepa. ©℗

(masz)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Przecięcie wstęgi do nowej siedziby PSL w Szczecinie. Od prawej: Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, reprezentująca szczecińskich ludowców Małgorzata Łozińska-Reszkowska oraz Jarosław Rzepa, stojący na czele partii w województwie.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pro forma
2016-04-20 22:32:53
Za dwa lata okaże się czy Polacy są nadal takimi frajerami jak byli głosując na partię chłoporobotniczą. Stara nomenklatura już na wylocie, pytanie ile jeszcze z młodych wycisną kasy żeby dopchać swoje tłuste portfele. Kto czyta niech głosuje na diabła samego, byle nie na tych komunistów... Dowody? Wszędzie gdzie PSL tam afera i prywata... że aferę podkarpacką wspomnę...
Prawo jazdy kat. B
2016-01-27 09:11:51
Powinno być ostateczne zamknięcie w kamieniołomach tych zdrajców i złodziei.
Nożyce
2016-01-27 08:07:00
Nowe otwarcie byłoby, gdyby były nowe twarze, a takowych na zdjęciu nie widać. Gminy mogą w ogóle brać pożyczki w parabankach, przed którymi ostrzega się zwykłych obywateli? Uderz w stół, a nożyce się odezwą (może te ze zdjęcia hihi).
Obserwator,
2016-01-27 00:29:06
A dlaczego ta PSL-owska Rzepa tak boi sie Prokuratury...czyzby sumienie mieli nie za bardzo "czyste" ? W czasie Rzadow obecnego Wojewody Pana Piotra Jani musi obowiazywac Prawo i Sprawiedliwosc, a nie jakies tam ewentualne "machlojki, numery czy kombinacje" !!
SEDINA 2913
2016-01-26 21:47:19
Testem na zmianę w PSL nie jest zmiana siedziby, lecz zmiana postępowania. Czy skończy się kolesiostwo. Mamy pretensje do PIS że zlikwidował konkursy. Właśnie Urząd Marszałkowski - Zarząd Melioracji ogłosił konkurs na swojego dyrektora. Jeżeli były wicewojewoda zachodniopomorski Ryszard Mićko zostanie dyrektorem, będzie to dowód, że w głowach działaczy PSL nic się nie zmieniło.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA