Wtorek 28 września 2021r. 
REKLAMA

Koronawirus w szkołach w Zachodniopomorskiem. Ponad 440 uczniów na hybrydzie

Data publikacji: 2021-09-14 13:07
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-14 14:10
Koronawirus w szkołach w Zachodniopomorskiem. Ponad 440 uczniów na hybrydzie
Fot. Piotr Barański  

Trzynaście oddziałów w szkołach podstawowych, cztery w placówkach ponadpodstawowych oraz jeden oddział przedszkolny przeszły w naszym regionie ma hybrydowy system nauczania z powodu zakażenia koronawirusem uczniów i nauczycieli. Zdalna nauka w większości placówek obowiązuje do końca bieżącego tygodnia, tylko w jednej ze szkół uczniowie będą uczyć się zdalnie do 20 września.

To dane z poniedziałku, choć zarówno Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna, jak i Kuratorium Oświaty w Szczecinie zastrzegają, że mogą się one zmieniać z dnia na dzień.

Procedura sanitarna w szkołach

Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia  zakażenia COVID-19 u uczniów lub pracowników szkoły jest znana od minionego roku szkolnego. Wygląda ona tak, że państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne, którego celem jest ustalenie kręgu osób zarażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa. Tym samym wszystkie osoby, w tym zaszczepione, postępują zgodnie z poleceniami państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

Jednocześnie dyrektor szkoły, w związku z zagrożeniem zdrowia uczniów, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zawieszenie zajęć może dotyczyć w szczególności grupy, grupy wychowawczej, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego lub całej szkoły lub placówki - w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

Bez podziału na szczepionych i nieszczepionych

Warto wspomnieć, że przepisy umożliwiające przejście na nauczanie zdalne nie wprowadzają segregacji sanitarnej w związku z zaszczepieniem przeciwko COVID-19. Zatem przejście na nauczanie zdalne po zawieszeniu zajęć nie może dzielić oddziału lub grupy na uczniów zaszczepionych pracujących stacjonarnie i niezaszczepionych pracujących zdalnie.

- Szkoła jest miejscem przeciwdziałania stygmatyzacji i dyskryminacji oraz eliminowania krzywdzących stereotypów, żadne dziecko nie może zostać wykluczone z przysługującego mu prawa do nauki - wyjaśnia Ministerstwo Edukacji i Nauki.

(kel) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytam
2021-09-14 20:56:31
Czy nie lepiej zamknąc szkoły na rok ? Potrzebni sa niewykwalifikowani , najlepiej niepiśmienni pracownicy .
Obs.ryver
2021-09-14 20:20:44
Nie szczepić! W3ięcej religii w szkołach! nTylko dymy kadzidlane i świncona woda oraz kreda też świncona -pomogą i zwalczą diabelskiego Covida! Codziennie odklepać 100 zdrowasiek do czarnej madonny zawsze dziewicy( chociaż urodziła Józefowi stado żydowiaków) i leżenie krzyżem przed wielkim ołtarzem też pomaga! Emerytury wpłacać na konto plebana aby miał za co msze odprawiać. Modły zanosić do nowego świntygo arcy bi skopa Wy szynk skiego o cuda i zdrowie dla narodu wiecznie katolickiego!
taka prawda
2021-09-14 16:12:51
Co da procedura sanitarna w szkołach skoro poza szkoła jej zupełnie nie ma
few
2021-09-14 16:04:51
Ło matko 440 uczniów zapadło na hybryde! Najsampierw kofid teroz jakoś hybrydo! Skaranie Boskie za te LGiebety
ilemozna
2021-09-14 14:17:04
Ludzie ile można jakie zdalne i hybrydowe. Chcecie zrobić z dzieci kaleki emocjonalne i fizyczne... Traktujmy to jako grypę , a nie, przeciez ona zniknela wraz z pojawieniem sie COVIDU. Wszystkie wirusy mutują ten także będzie tak jak wirus grypy.
Alicja
2021-09-14 14:05:58
Ale nie ma przeziębień, grypy, anginy, zapalenia oskrzeli...cud po prostu cud. Jak diagnozowali grypę, przeziębienie itp. ...po objawach, a jak covidka...po teściku. To ilu jest faktycznie chorych. No właśnie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ