środa, 02 grudnia 2020r.

Koronawirus u pracownika ośrodka wsparcia w Szczecinie

Data publikacji: 2020-10-19 15:08
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-21 15:45
Koronawirus u pracownika ośrodka wsparcia w Szczecinie
 

- Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników Ośrodek Wsparcia dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych przy pl. Jakuba Wujka w Szczecinie zgodnie z zaleceniami sanepidu zawiesił funkcjonowanie do 23 października - poinformował Maciej Homis, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Ośrodek przy pl. Jakuba Wujka to placówka przeznaczona dla osób z głębszym stopniem upośledzenia umysłowego, u których występują również: niesprawność ruchowa, wady wzroku i słuchu, zaburzenia kontaktu i mowy, zaburzenia neurologiczne i różnego rodzaju choroby somatyczne. Wiadomość o pozytywnym wyniku testu u jednego z pracowników pojawiła się kilka dni temu.

- Pracownicy Ośrodka oraz podopieczni zostali skierowani do odbycia kwarantanny - informuje Homis. - Do tego czasu w Ośrodku przeprowadzona zostanie dezynfekcja pomieszczeń oraz sprzętów znajdujących się w budynku. Każdy z opiekunów otrzymał telefon do kierownika Ośrodka, z którym mogą się kontaktować w sprawie pytań dotyczących aktualnej sytuacji. Opiekunom zaoferowano również wsparcie psychologiczne.

(gan)

Fot. Łukasz Tymko (arch.)

Komentarze

A jeśli kogoś wsparł to żle?
2020-10-19 21:22:39
ech, dolo nasza koronowirusia...

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ