Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Koronawirus. Studenci ruszyli na pomoc [GALERIA]

Data publikacji: 2020-03-18 15:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:46
Koronawirus. Studenci ruszyli na pomoc
 

Studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie ruszyli na pomoc lekarzom i pielęgniarkom przeciążonym pracą z powodu epidemii koronawirusa. Do środy było ich 280, cały czas zgłaszają się nowi. Na kłopoty spowodowane koronawirusem reagują także studenci Akademii Morskiej. 

O zaangażowanie się studentów PUM apelował rektor tej uczelni, prof. Bogusław Machaliński. A także parlament studencki - podkreślając, że młodzi ludzie jako wolontariusze będą wspierać personel medyczny, ale nie będą podejmowali działań bezpośrednio związanych z osobami zakażonymi.

- Studenci bardzo się garną do pomocy - oceniła Barbara Wiszniewska, rzecznik prasowy PUM.

Przyszli medycy są potrzebni przede wszystkim w szpitalach na Pomorzanach i przy ul. Unii Lubelskiej. Do tego w placówce przy ul. Broniewskiego, w szpitalu w Policach.

- Codziennie zgłasza się po kilkadziesiąt osób - opowiada Jakub Pawlik, przewodniczący parlamentu studentów PUM. - Dlatego spodziewamy się, że będzie ich przybywać. Studenci rozumieją, że mamy sytuację zagrożenia, i mają poczucie, że mogą się przydać, aby przeciwdziałać niebezpieczeństwu. Stoją nie tylko na bramkach przed szpitalami i robią wywiady epidemiologiczne, ale także pomagają na oddziałach szpitalnych, w czynnościach pielęgniarskich. Rotujemy nimi tak, aby było to dla nich jak najbardziej bezpieczne.

Także studenci Akademii Morskiej w Szczecinie zaangażowali się w pomoc.

- Studenci zrzeszeni wokół Koła Ligi Morskiej i Rzecznej już w weekend zaproponowali za pośrednictwem mediów społecznościowych pomoc osobom potrzebującym - informuje Weronika Bulicz, rzeczniczka prasowa AM. -  Pod numerem 792 147 008 osoby, które z grupy ryzyka: seniorzy, lub potrzebujące - z różnych względów niemogące samodzielnie zrobić podstawowych zakupów lub wykupić leków w aptekach, mogą zgłosić się pod ten numer, a studenci możliwie najszybciej udzielą im wsparcia. ©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Zabezpieczeni przed zakażeniem studenci PUM mierzą temperaturę osobom chcącym wejść na teren szpitala na Pomorzanach. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gh
2020-03-19 12:28:44
Akcja obecnie służąca nie wiadomo komu - chyba, że chodzi o dziłąnia pod publiczkę. W całym województwie zachodniopomorskim na moment pisania tego komentarza jest zdiagnozowanych 8 (słownie ośmiu) chorych. O jakim przepracowaniu mowa? Studentów chętnych do wolontariatu trzeba zapisać i w momencie RZECZYWISTEJ potrzeby "uruchamiać" wolontariat. PS. A dlaczego nie ma wolontariatu na kasy i da kurierów? - to są prawdziwi bohaterowie czasu pandemii
Surik
2020-03-18 21:46:00
Antyroszczeniowa postawa.Brawo!To ksztaltuje przyszlosc Ich i nasza.
Helen
2020-03-18 17:03:24
Odpowiedzialni, dobrzy młodzi ludzie. Dziękuję

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA