poniedziałek, 14 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Korek dla pieszego

Korek dla pieszego

Korek dla pieszego
Data publikacji: 2016-03-23 16:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 710 125570

„Od dziś każdy korek nosi imię radnego Duklanowskiego” - piszą przeciwnicy zwężenia jezdni na ul. Ku Słońcu w Szczecinie. „Ale to przecież nie jest mój pomysł” - dziwi się Marek Duklanowski. I tłumaczy, że on tylko od kilku lat walczy o bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu.
Chodzi o skrzyżowanie ulic Ku Słońcu, Różanej i Źródlanej. Ta pierwsza jest dwupasmowa, po dwa pasy ruchu dla każdego kierunku. To sprawia, że umieszczone przy skrzyżowaniu przejście dla pieszych jest bardzo niebezpieczne. Wielu kierowców lubi tu bowiem rozpędzić swoje auta, pomimo ograniczenia do 40 km/h dozwolonej prędkości. Skutek to liczne wypadki, w których poszkodowani są piesi. Było już kilka ofiar śmiertelnych.
- W ciągu ostatnich kilku lat złożyłem w sprawie tego przejścia pięć czy sześć interpelacji - mówi Marek Duklanowski. - Proponowałem chyba wszystkie możliwe rozwiązania. Progi zwalniające albo wyniesienie przejścia, tzw. tarkę na jezdni, czerwone światło włączające się dla jadących zbyt szybko i zwykłą sygnalizację świetlną.
Efektem szukania alternatywy był pomysł, aby zwęzić jezdnię ul. Ku Słońcu do jednego pasa. Wymusiłoby to na kierowcach nie tylko zmniejszenie prędkości - nie byłoby już samochodów wyprzedzających te, które zatrzymały się, aby przepuścić pieszych.
Propozycja wywołała ostry sprzeciw części mieszkańców Mierzyna i okolic. Zaczęli zbierać podpisy pod petycją w sprawie rezygnacji z pomysłu.©℗ (jps)

fot. Robert STACHNIK

 

 

Komentarze

@statystyka
Rowerzyści , akurat tam mają swoją ścieżkę i jakie no właśnie
2016-03-24 10:07:23
Statystyka
Ilu rowerzystów korzysta z tej ulicy, a ilu kierowców? No więc właśnie.
2016-03-24 08:55:14
Gumieniec
Nie ma ceny za życie ludzkie. Jeśli ginęli piesi, a kierowcy nie potrafią jechać bezpiecznie, każde rozwiązanie będzie dobre.
2016-03-23 23:16:27
@
Idąc tokiem rozumowania radnego, najlepiej zamknąć całkowicie Ku słońcu. Problem przestaje istnieć. Zwykłe światła jak pare set metrów dalej. To taki problem?
2016-03-23 18:51:58
Dobra zmiana
Jest źle a będzie gorzej . Radny pro rowereriwy zrobił sobie dobrze aby z domu jeździć rowerkiem 😡 Kto władzy zabroni ! Tylko my chcemy żyć lepiej i nie pod dyktaturą !!!
2016-03-23 17:21:18
@Q
może dać sobie spokój z eksperymentami na drogach krajowych. Było to ćwiczone w Pyrzycach - zdarzało się przejeżdżać ponad godzinę przez to miasteczko. Było takie zwężenie na Derdowskiego, z korkami słusznej długości. Najlepszy sposób na poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach krajowych - to przejścia bezkolizyjne. Niestety to kosztuje. A moim zdaniem - za mały jest wkład deweloperów w budowę infrastruktury.
2016-03-23 17:19:13
Q
Może po prostu trzeba dać pomysłowi szansę?
2016-03-23 16:44:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie